Jest porozumienie odnośnie budowy węzła przesiadkowego KDP
Projektowane linie KDP prowadzące z Warszawy i Łodzi do Wrocławia i Poznania spotkają się właśnie w Sieradzu, dając ogromny impuls do rozwoju regionu, przekonuje pełnomocnik rządu ds. CPK, Marcin Horała.
iejsc w Polsce. Powstanie cały nowy fragment przestrzeni miejskiej, miasta wygodnego, służącego mieszkańcom i służącego w codziennym życiu. Powstanie kilkadziesiąt kilometrów dróg, nowy układ drogowy w okolicy naszej inwestycji – podkreśla Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. CPK.
Posłuchaj:
Kompleksowa modernizacja stacji PKP Sieradz
W planach jest kompleksowa modernizacja stacji PKP Sieradz w nowoczesny węzeł przesiadkowy. Prezydent Sieradza Paweł Osiewała podkreśla, że to inwestycja, która sprawi, że poza wygodą podróżowania koleją, mieszkańcy Sieradza i całego województwa będą mogli w szybki, ekologiczny i bezpieczny sposób dotrzeć do pracy oddalonej o 100-150 km w kilkadziesiąt minut.
– Sieradz należy do miast, które tracą funkcje społeczno-gospodarcze i szansa, która się rodzi przed miastem poprzez zbudowanie takiego miejsca przesiadkowego, daje nam impuls do tego, abyśmy przestali być tym właśnie miejscem, w którym te funkcje tracą na wartości. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pracować we Wrocławiu, w Poznaniu, w Łodzi, a mieszkań w Sieradzu – podkreśla Paweł Osiewała.
Posłuchaj:
Do Łodzi w 25 minut
Po uruchomieniu węzła – z Sieradza do Warszawy będzie można dojechać w nieco ponad godzinę, zamiast ponad dwóch jak obecnie. Natomiast do Łodzi w około 25 minut. Teraz podróż do stolicy woj. z Sieradza trwa godzinę.
Porozumienie o współpracy w sprawie budowy węzła przesiadkowego KDP w Sieradzu podpisali Pełnomocnik Rządu ds. CPK i Prezydent Sieradza. W uroczystości udział wzięli również Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, Marcin Buchali I wicewojewoda łódzki oraz posłowie PiS Piotr Polak i Marek Matuszewski.