Rozmowa dnia w Radiu Łódź
00:00
1X
Przykro mi, ale nic nie znalazłem.
Proszę wpisać inną frazę
- Gościem po 8 był w piątek Waldemar Krenc, przew. ZR NSZZ Solidarność Ziemi Łódzkiej. Rozmawialiśmy o nowej wysokości płacy minimalnej od stycznia, stawkach ZUS i wydarzeniach bieżących.
- Z prezesem Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łodzi rozmawialiśmy o ustaleniach - podczas konsultacji w Ministerstwie Edukacji - dotyczących m.in. podwyżek.
- Z przewodniczącym Rady Miejskiej w Łodzi rozmawialiśmy o budżecie i planach Łodzi na 2024 rok. Podsumowaliśmy także minione 12 miesięcy.
- Gościem po 8 była mecenas Karolina Pilawska, z którą rozmawialiśmy o ostatnich wyrokach Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie frankowiczów.
- Gościem po 8 była posłanka Lewicy Paulina Matysiak. Rozmawialiśmy o przyszłości dużych projektów infrastrukturalnych i perspektywie członkostwa Ukrainy i Mołdawii w UE.
- Gościem po 8 była wiceminister środowiska i klimatu Anita Sowińska. Rozmawialiśmy o głównych kierunkach działania ministerstwa, sprawie wiatraków, funduszu Repower oraz sprawiedliwej transformacji województwa łódzkiego.
- Gościem po 8 był Marcin Buchali, pierwszy wicewojewoda łódzki. Rozmawialiśmy o expose premiera Tuska, podsumowaniu ostatnich czterech lat w województwie łódzkim i projekcie Zmieńmy Łódź Razem.
- Gościem po 8 był Tomasz Trela, poseł Lewicy. Rozmawialiśmy o expose premiera Morawieckiego, dyskusji w Sejmie i tworzeniu nowego rządu.
- Gościem po 8 była Monika Kiełczyńska, rzeczniczka regionalna ZUS województwa łódzkiego. Rozmawialiśmy mi. in. o programie 800+ i PUE ZUS dla przedsiębiorców.
- Z posłem KO rozmawialiśmy m.in. o aferze wiatrakowej, rządzie i procedurach wyłaniania nowego gabinetu.
- Gościem Radia Łódź była wiceminister klimatu i środowiska, główny konserwator przyrody.
- Z przedstawicielem Trzeciej Drogi - Polska 2050, radnym PSL w Sejmiku Województwa Łódzkiego, prezesem Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi, rozmawialiśmy m.in. o umowie koalicyjnej i wiatrakach. Podsumowaliśmy także rok w amatorskim sporcie ludowym.
- Gościem po 8 był Waldemar Buda, poseł PiS, b. Minister Rozwoju i Technologii. Rozmawialiśmy o kredycie 2%, założeniach gospodarczych w umowie koalicyjnej i uznaniu Polski za 20 gospodarkę świata.
- Gościem po 8 była Agnieszka Majchrzak, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Łodzi. Rozmawialiśmy o krajowym systemie e-faktur oraz o korespondencji z urzędem skarbowym.
- Z posłem KO rozmawialiśmy o ustawie dotyczącej finansowania in vitro i projektach ustaw aborcyjnych.
- Gościem po 8 był poseł Marek Jakubiak. Rozmawialiśmy o zmianach unijnych traktatów.
- Gościem po 8 był Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi. Rozmawialiśmy o perspektywach i wyzwaniach, jakie stoją przed Łodzią i projekcie budżetu na 2024 rok.
- Gościem po 8 był Jerzy Romański, prezes Łódzkiej Federacji Kupieckiej. Rozmawialiśmy o oczekiwaniach gospodarczych przedsiębiorców, kryzysie w branży odzieżowej, i sytuacji na łódzkich targowiskach.
- Gościem po 8 był Damian Chorąży, ekspert rynku pracy z firmy Manpower Group. Rozmawialiśmy m.in. o tym, czy czujemy się bezpiecznie w miejscu pracy i jakie umiejętności cenią najbardziej polscy pracodawcy.
- Z marszałkiem województwa łódzkiego rozmawialiśmy o: porcie multimodalnym w Karsznicach, inwestycjach drogowych w województwie i nowych połączeniach oferowanych przez ŁKA.
- Gościem po 8 był europoseł PIS Dominik Tarczyński.
- Gościem po 8 była Ewa Szymanowska, posłanka Trzeciej Drogi. Rozmawialiśmy o treści umowy koalicyjnej i trwającym posiedzeniu Sejmu.
- Gościem po 8 była Anna Milczanowska, posłanka PiS. Rozmawialiśmy o inauguracyjnym posiedzeniu X kadencji Sejmu, przemówieniu premiera, prezydenta i nowego marszałka.
- Gościem po 8 był poseł Paweł Bejda. Rozmawialiśmy o negocjacjach koalicyjnych i kompromisie aborcyjnym.
- Gościem po 8 była Joanna Lichocka. Z posłanką rozmawialiśmy o planach likwidacji mediów publicznych.
- Gościem po 8 był Urban Kielichowski, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w Łodzi. Rozmawialiśmy o liście otwartym ZPP w sprawie małych firm, zmianach opłat i pensji minimalnej od 2024 oraz pieniądzach na KPO.
- Gościem w poniedziałek 30 października był Michał Styś, dyrektor zarządzający OPG Property Professionals, firmy specjalizującej się w ocenie rynku nieruchomości. Rozmawialiśmy m.in. o nowym trendzie na rynku biurowym w Łodzi.
- Z posłem Lewicy rozmawialiśmy m.in. o powyborczym krajobrazie, koalicyjnych negocjacjach i obietnicach z kampanii.
- Z europosłanką PiS rozmawialiśmy o planowanej reformie traktatów unijnych m.in. utworzeniu jednego europejskiego państwa, wprowadzeniu euro, zmniejszeniu liczby komisarzy unijnych, prowadzeniu wspólnej polityki zagranicznej przez Brukselę.
- Z szefem łódzkiej „Solidarności” rozmawialiśmy o: wyborze Piotra Dudy na przewodniczącego związku, wyborach parlamentarnych i referendum oraz zmianach w prawie pracy korzystnych dla działaczy związkowych.
- Gościem po 8 był Marcin Józefaciuk, poseł (elekt) ma Sejm RP, dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi. Rozmawialiśmy o problemach oświaty, jakimi gość zajmie się w Sejmie i lekcjach religii w szkole.
- Z dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi rozmawialiśmy o pomocy przy zakładaniu i prowadzeniu firmy dla osób młodych, wsparciu dla kobiet, a także pomocy w usługach na rzecz rodziny.
- Gościem po 8 był prof. Arkadiusz Adamczyk z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Rozmawialiśmy o wynikach wyborów i ewentualnych scenariuszach powyborczych.
- Gościem po 8 był Marek Michalik, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, kandydat do Sejmu RP. Rozmawialiśmy o rankingu fDi oraz zbliżających się w wyborach i referendum.
- Gościem po 8 był prof. Zbigniew Rau, minister spraw zagranicznych, kandydat PiS do Sejmu z okręgu nr 9 (Łódź). Rozmawialiśmy o sytuacji na Bliskim Wschodzie, rosyjskich wpływach w Polsce i geopolitycznej koncepcji od Lizbony po Władywostok (m.in. prezentowanej swego czasu przez prezydenta Francji de Gaulle’a).
- Gościem po 8 był poseł Włodzimierz Tomaszewski, minister do spraw samorządu. Rozmawialiśmy o kampanii wyborczej, referendum i o znaczeniu wyborów dla samorządu terytorialnego.
- Gościem po 8 był Tomasz Anielak, radny RM w Łodzi, kandydat na posła PiS. Rozmawialiśmy o wyborach, referendum, telewizyjnej debacie przedwyborczej oraz o tym, jaki wpływ na samorządy mogą mieć wybory parlamentarne.
- Gościem po 8 była Agnieszka Wojciechowska van Heukelom, bezpartyjna kandydatka z listy PIS do Sejmu z okręgu nr 9 (Łódź). Rozmawialiśmy o kończącej się kampanii wyborczej, wyborach i referendum.
- Gościem po 8 była Paula Poreda, kandydatka Konfederacji do Sejmu z Łodzi. Rozmawialiśmy m.in. o wyborach, kampanii wyborczej i roli kobiet w Konfederacji.
- Gościem po 8 był Robert Telus, minister rolnictwa i rozwoju wsi.
- Gościem po 8 był Krzysztof Ciebiada, były poseł, kandydat PiS do Sejmu z okręgu nr 11. Rozmawialiśmy o konwencji PiS w Katowicach, tzw. marszu miliona serc w Warszawie, referendum, inwestycjach rządowych i samorządowych w okręgu sieradzkim, konwencji wojewódzkiej PiS w Łodzi.
- Gościem po 8 był radny RM w Łodzi, kandydat Nowej Lewicy do Sejmu Krzysztof Makowski. Rozmawialiśmy o wyborach, kampanii i referendum .
- Gościem po 8 był Radosław Marzec, radny Rady Miejskiej w Łodzi, kandydat PiS do Sejmu. Rozmawialiśmy o wyborach, kampanii wyborczej, potrzebnych inwestycjach w Łodzi oraz referendum.
- Gościem Daniela Łuszczyna był Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii. Rozmawialiśmy m.in. o: pięciu latach Polskiej Strefy Inwestycji, impulsie dla gospodarki i propozycji programowej „Przyjazne osiedle”.
- Z byłym bramkarzem piłkarskiej reprezentacji Polski i kandydatem PiS na senatora rozmawialiśmy o: senacie w Polsce w obliczu wyzwań, relacjach Polski z UE oraz przyszłości polskiej piłki.
- Z wiceministrem edukacji i nauki, kandydatem PiS do sejmu, rozmawialiśmy o emeryturach pomostowych.
- Z wiceprzewodniczącą klubu PiS w Radzie Miasta Zduńska Wola rozmawialiśmy o tym, dlaczego młodzi ludzie angażują się w pracę samorządu, o porcie multimodalnym w Karsznicach, a także innych ważnych inwestycjach w Zduńskiej Woli oraz o pieniądzach rządowych i unijnych pozyskiwanych przez władze Zduńskiej Woli.
- Z prezesem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, kandydatem PiS do Sejmu RP, rozmawialiśmy o rosnącym poziomie satysfakcji pracowników w zakładach pracy w Polsce, o pięciu latach działalności Polskiej Strefy Inwestycji oraz jesiennych planach ŁSSE.
- Z ekspertem rynku nieruchomości rozmawialiśmy o tym, ile kosztuje mieszkanie dla studenta oraz o nowych przepisach dotyczących kontroli ogrzewania w naszych mieszkaniach i domach.
- Z ministrem rozwoju i technologii rozmawialiśmy m.in. o reparacjach od Niemiec, korzystnych sondażach dla Zjednoczonej Prawicy, wsparciu dla UKS SMS Łódź, dobrej kondycji finansowej ŁSSE oraz kandydowaniu ministra w najbliższych wyborach parlamentarnych.
- Z przewodniczącym Zarządu Regionu Ziemia Łódzka NSZZ „Solidarność” rozmawialiśmy o rocznicy porozumień sierpniowych i komisji ds. wpływów rosyjskich.
- Z posłem PiS rozmawialiśmy o wyborach i referendum oraz o szansach dla regionu wynikających ze Sprawiedliwej Transformacji.
- Z prezesem ZNP w Łodzi rozmawialiśmy o planowanej na 1 września pikiecie nauczycieli i zapowiedzianej podwyżce dla „budżetówki”.
- Z minister klimatu i środowiska rozmawialiśmy m.in. o 30-leciu WFOŚiGW, a także programach „Czyste powietrze”, „Mój prąd” i „Moja woda”.
- Gościem po 8 był Karolem Młynarczyk, wojewoda łódzki. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie Polski w różnych aspektach, pikniku 800+ w Łodzi oraz odsłonięciu pomnika o. Stefana Miecznikowskiego.
- Gościem po 8 był Minister ds. Samorządu Terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski (ZP Republikanie). Rozmawialiśmy o efektywności wydawania przez samorządy środków z Polskiego Ładu oraz o wyborach parlamentarnych i referendum.
- Gościem po 8 była Ewa Wendrowska (Suwerenna Polska), radna Sejmiku Województwa Łódzkiego. Rozmawialiśmy o najnowszym sondażu przedwyborczym i referendum.
- Gościem po 8 był Andrzej Górczyński, członek Zarządu Województwa Łódzkiego. Rozmawialiśmy o tym, jaki jest ten rok dla polskiego rolnictwa, o polityce melioracyjnej województwa i skutkach suszy w Łódzkiem.
- Z przewodniczącym klubu radnych PiS w Radzie Miejskiej w Łodzi rozmawialiśmy m.in. o ogólnopolskim referendum 2023 i październikowych wyborach parlamentarnych.
- Gościem po 8 był Waldemar Krenc, przewodniczący ZR Ziemia Łódzka NSZZ Solidarność. Rozmawialiśmy o emeryturach pomostowych i referendum.
- Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego mówił o sprawiedliwej transformacji województwa łódzkiego i zbliżających się dożynkach wojeódzkich.
- W czwartek gościem po 8 był Krzysztof Ciecióra, wiceminister rolnictwa. Rozmawialiśmy o wyborach 15 października i o współpracy z Ukrainą w kontekście wypowiedzi M. Podoljaka, porozumienia ws. eksportu kurczaków i sprawy zbóż po 15 września.
- Gościem po 8 był Piotr Cieplucha, wiceminister sprawiedliwości (Suwerenna Polska). Rozmawialiśmy o wypowiedzi M. Webera i M. Podoljaka, o białoruskich śmigłowcach i wagnerowcach przy polskiej granicy.
- Gościem po 8 był Marek Matuszewski, poseł PiS. Rozmawialiśmy o zaostrzającej się prekampanii i rządowych programach wsparcia dla samorządów.
- Z wicemarszałkiem województwa łódzkiego rozmawialiśmy m.in. o kondycji szpitali w województwie i pieniądzach z programu Funduszy Europejskich dla Łódzkiego.
- Z inspektorem z Państwowej Inspekcji Pracy w Łodzi rozmawialiśmy o pracy wakacyjnej młodocianych.
- Z senatorem PiS rozmawialiśmy m.in. o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego i Kolei Dużych Prędkości, odpowiedzialności dotyczącej przywozu niebezpiecznych odpadów do Polski, zagrożeniu dla Polski ze strony "wagnerowców" oraz Programie Odbudowy Zabytków.
- Z ministrem kultury i dziedzictwa narodowego rozmawialiśmy m.in. o tym, na jakie aspekty Łódź powinna położyć nacisk, by dynamicznie się rozwijać oraz o kulturalnym wymiarze 600-lecia miasta.
- Gość po 8W poniedziałek Gościem po 8 był Andrzej Górczyński, członek Zarządu Województwa Łódzkiego. Rozmawialiśmy o składowiskach niebezpiecznych odpadów w województwie, przede wszystkim w Rogowcu i Zgierzu.
- W czwartek Gościem po 8 był europoseł PiS Dominik Tarczyński. Rozmowa dotyczyła nielegalnych imigrantów i ewentualnej obowiązkowej ich relokacji oraz filmie RESET.
- W środę Gościem po 8 był Marek Ćwiek, prezes ZNP okręgu łódzkiego. Rozmawialiśmy o trwającej dyskusji na temat planowanej pikiety ZNP, Karcie Nauczyciela oraz 27 tysiącach wakatów nauczycielskich w szkołach.
- Gościem po 8 jest Kamil Jeziorski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi. Rozmawiamy o bezrobociu w Łódzkiem, pracy tymczasowej oraz nowych programach dla przedsiębiorców i szukających pracy.
- Z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi rozmawialiśmy o sytuacji na rynku zbóż, problemach sadowników i protestach Agrounii.
- Z posłanką PiS rozmawialiśmy o szczycie NATO w Wilnie.
- Z przedstawicielem Ruchu Narodowego i Konfederacji rozmawialiśmy m.in. o spojrzeniu Konfederacji na rzeź wołyńską i referendum ws. imigrantów.
- Z rzecznikiem prasowym łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozmawialiśmy o autostradowym ringu wokół Łodzi, perspektywie budowy trzeciego pasa ruchu na A2 oraz sytuacji z drogą S12.
- Z ekspertem rynku nieruchomości rozmawialiśmy m.in. o tym, kogo stać na kredyt 2 proc, o likwidacji podatku od czynności cywilnoprawnych oraz o klasach energetycznych budynków.
- Gościem po 8 był Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda. Rozmawialiśmy o kredycie mieszkaniowym 2% i atrakcyjności inwestycyjnej Polski.
- Gościem po 8 był Bogdan Pęk były poseł i senator, europoseł, obecnie samorządowiec związany z PIS. Rozmawialiśmy o ochronie polskich granic i zmianie stanowiska w tej sprawie lidera PO.
- Gościem po 8 była Urszula Cieślak z Biura Analiz Rynku Paliw Refleks w Łodzi. Rozmawialiśmy m.in. o cenach paliw na wakacje.
- Z przewodniczącym ZR NSZZ Solidarność Ziemi Łódzkiej rozmawialiśmy m.in. o wyborach w związku i wyścigu kolarskim Solidarności.
- Z prof. Mieczysławem Rybą, historykiem i politologiem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego rozmawialiśmy m.in. na temat resetu w stosunkach polsko – rosyjskich w latach 2007-1015 oraz roli Radosława Sikorskiego, a także propozycji relokacji uchodźców do krajów UE.
- Gościem po 8 był Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska. Rozmawialiśmy o tym, jak najnowsze technologie wkraczają w nasze życie, jakie niosą zagrożenia i jaka jest przyszłość tej branży gospodarki.
- Z posłem PSL rozmawialiśmy o pomyśle referendum dotyczącego imigrantów oraz spadku PSL w sondażach.
- Z mecenas Karoliną Pilawską rozmawialiśmy m.in. o prawnych następstwach orzeczenia unijnego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie tzw. frankowiczów.
- Z senatorem rozmawialiśmy m.in. o pomyśle referendum imigracyjnego oraz negatywnej opinii NIK o wykonaniu budżetu państwa.
- Gościem po 8 był prof. Sławomir Cenckiewicz, z którym Michał Rachoń rozmawiał o serialu dokumentalnym RESET, którego autorem są obaj panowie.
- Gościem po 8 był Karol Młynarczyk, wojewoda łódzki. Rozmawialiśmy o inwestycjach w służbie zdrowia, programie Profilaktyka 40 + i grze miejskiej „Przygoda z tatą”.
- Z Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców rozmawialiśmy o przedsiębiorczości Polaków oraz barierach jakie napotykają małe i średnie przedsiębiorstwa w codziennym funkcjonowaniu.
- Gościem po ósmej była wiceprezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Agnieszka Sygitowicz. Rozmawialiśmy o finansowej pomocy dla polskich firm, które straciły na wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oraz o zbliżającym się Festiwalu Technologicznym w Łodzi.
- Gościem po 8 była posłanka Anna Milczanowska (PiS). Rozmawialiśmy o "Trasie dotrzymanego słowa" i decyzji TSUE w sprawie Sądu Najwyższego.
- Z wicepremierem i ministrem kultury i dziedzictwa narodowego rozmawialiśmy m.in. o ważnych inwestycjach infrastrukturalnych w Łodzi i województwie łódzkim.
- Gościem po 8 był prezes Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej Kazimierz Karol Pruski. Rozmawialiśmy o zbliżającym się Europejskim Kongresie Gospodarczym i odbywającym się w jego ramach Ogólnopolskim Dniu Przedsiębiorcy w Łodzi.
- Z posłem Pawłem Kukizem rozmawialiśmy m.in. o ustawie powołującej komisję do badania wpływów rosyjskich i zaplanowanym na 4 czerwca opozycyjnym marszu.
- Z europosłem PiS rozmawialiśmy m.in. o debacie nt. Polski w Brukseli oraz komisji w sprawie wątków rosyjskich w polskiej polityce.
- Z posłanką Lewicy rozmawialiśmy m.in. o przedwyborczych propozycjach Lewicy oraz ustawie „Lex Tusk”.
- Z prezesem Związku Pracodawców AGD APPLiA rozmawialiśmy o kryzysie w branży AGD, perspektywach na przyszłość i wdrażaniu rozwiązań proekologicznych w produkcji nowych urządzeń.
- Z senatorem Platformy Obywatelskiej rozmawialiśmy m.in. o projekcie zmian w Trybunale Konstytucyjnym oraz planowanym na 4 czerwca marszu opozycji.
- Gościem po 8 był Janusz Wojciechowski, unijny komisarz do spraw rolnictwa. Rozmawialiśmy między innymi o pomocy dla polskich rolników zatwierdzonej przez UE i założeniach Planu Strategicznego w ramach Wspólnej Polityki Rolnej.
- Gościem po 8 był Arkadiusz Mularczyk, wiceminister spraw zagranicznych. Rozmawialiśmy o wizycie ministra w Berlinie w kontekście reparacji wojennych od Niemiec.
- Gościem po 8 był Marcin Buchali, nowy wicewojewoda łódzki. Rozmawialiśmy o realizacji programu Olimp w Łodzi, nowych żłobkach oraz programowych propozycjach PiS.
- Gościem po 8 była Anna Leder, rzecznik NFZ w Łodzi. Rozmawialiśmy m.in o opiece koordynowanej, skróconym oczekiwaniu na wyjazd do sanatorium i Tygodniu Zdrowia Rodzin.
- Gościem po 8 był Igor Jurczyk, prezes fundacji „Białorusini w Łódzkim”. Rozmawialiśmy o sytuacji politycznej na Białorusi oraz perspektywach mniejszości białoruskiej w Polsce.
- Porannym gościem Radia Łódź był poseł KO Dariusz Joński, z którym rozmawialiśmy o krytyce zapowiedzi przedwyborczych PO przez Leszka Balcerowicza i danych inflacyjnych.
- Gościem Michała Rachonia był wiceminister edukacji i nauki, poseł Ziemi Łódzkiej Tomasz Rzymkowski. Rozmowa dotyczyła kampanii wyborczej i reakcji opozycji na 800 plus.
- Gościem po 8 był Marcin Grzelak, Wojewódzki Inspektor Pracy. Rozmawialiśmy o przepisach dotyczących pracy zdalnej, kontrolach oraz przeciwdziałaniu nielegalnemu zatrudnianiu imigrantów.
- Z psychologiem dziecięcym rozmawialiśmy na temat tragedii, jaka rozegrała się w domu dziecka w Tomisławicach.
- Z ministrem funduszy i polityki regionalnej rozmawialiśmy na temat bilansu finansowego członkostwa Polski w Unii Europejskiej i o dodatkowych 473 mln złotych dla województwa łódzkiego jako wkładu własnego do regionalnego programu operacyjnego na lata 2021-2027.
- Z posłem PiS rozmawialiśmy o historycznym powrocie polskiej reprezentacji hokeja na lodzie do światowej elity oraz o kondycji tej dyscypliny sportu w Polsce i w Łódzkiem.
- Gościem po 8 był Krzysztof Ciecióra, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. Sławomi rJastrzębowski rozmawiał z nim o skutkach "kryzysu zbożowego" i działaniach osłonowych dla polskich rolników.
- Gościem Michała Rachonia w czwartkowej porannej rozmowie był Witold Newelicz, korespondent wojenny telewizji Republika.
- Rozmowa z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi o najważniejszych obecnie sprawach.
- Z posłem PSL rozmawialiśmy o zamówieniach na produkcję polskiego uzbrojenia i pomyśle kandydatury Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej, na szefa NATO.
- Rozmowa dotyczy przede wszystkim modernizacji polskiej armii w kontekście wojny na Ukrainie.
- Gościem po 8. był dr Janusz Wdzięczak, nowy Prezes Polskiej Partii Piratów. Rozmowa o programie PPP oraz planach politycznych ugrupowania w Polsce i w Europie.
- Michał Okrasa, doradca zawodowy z Akademickiego Biura Karier Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Rozmowa o największych, niekomercyjnych targach pracy w Polsce, czyli Akademickich Targach Pracy, które odbędą się w Łodzi 25 kwietnia.
- Gościem po 8 był prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego. Rozmawialiśmy o reparacjach wojennych od Niemiec, budowie pomnika dzieci polskich w Łodzi oraz wsparciu na renowację zabytków.
- Gościem po 8 był Antoni Macierewicz, poseł Ziemi Łódzkiej, b. minister obrony narodowej i szef podkomisji smoleńskiej. Rozmowa dotyczyła złożenia zawiadomienia do prokuratora generalnego o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na przeprowadzeniu zamachu na życie prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz morderstwa pozostałych 95 osób poprzez bezprawną ingerencję dokonaną na wojskowy samolot Tu-154 M .
- Gościem po 8 był Marek Ćwiek prezes ZNP w Łodzi. Rozmawialiśmy o zapowiedzi likwidacji Karty Nauczyciela.
- Gościem po 8 był Radosław Marzec, radny Rady Miejskiej w Łodzi z klubu PiS. Rozmawialiśmy m.in. o wydatkach samorządu na Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz kampanii #rząddlałodzi.
- Gościem po 8 była rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej, Agnieszka Majchrzak. Rozmawialiśmy o ostatnich dwóch tygodniach rozliczenia się z fiskusem oraz o podatkach od prezentów na komunie i wesela.
- Z senatorem niezależnym rozmawialiśmy o sprawie ukraińskiego zboża i karach za niewykonanie wyroku TSUE.
- Z socjologiem z Uniwersytetu Warszawskiego rozmawialiśmy na temat ostatnich sondaży wyborczych.
- Z dziekanem Filii kieleckiego UJK w Piotrkowie Trybunalskim rozmawialiśmy o utworzeniu Akademii Piotrkowskiej.
- Z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi rozmawialiśmy m.in. o stojących przed nim wyzwaniach i dodatku dla sołtysów.
- Gościem Michała Rachonia jest Witold Waszczykowski, europoseł PiS, były minister spraw zagranicznych. Rozmowa dotyczy wizyty prezydenta Zełeńskiego w Polsce.
- Gościem po 8 w środę był wicewojewoda łódzki Piotr Cieplucha. Rozmawialiśmy o przyjęciu Finlandii do NATO, wizycie Prezydenta Ukrainy oraz o ustawie o obronie chrześcijan.
- Gościem po 8. była Angelika Olszewska, która skorzystała z programu „Młodzi na start”. Opowiedziała, jak sięgnąć po bezzwrotne dotacje dla osób od 18. do 30. roku życia na założenie własnej firmy i czy warto to robić.
- Gościem po 8 był Jacek Saryusz Wolski, poseł do Parlamentu Europejskiego. Rozmawialiśmy o unijnym pomyśle rozszerzenia kompetencji wspólnych na lasy i projekcie związanym z wycofywaniem z produkcji samochodów z silnikami spalinowymi.
- Gościem po 8 był Marcin Przydacz, szef Biura Polityki Zagranicznej prezydenta RP. Rozmowa dotyczyła dwudniowych obrad Łodzi tzw. Bukaresztańskiej 9.
- Gościem po 8 był Piotr Adamczyk, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego. Rozmawialiśmy m.in. o wnioskach z pierwszego posiedzenia Komitetu Sterującego Fundusze Unijne dla Łódzkiego.
- Gościem po 8 był Patryk Marjan z Konfederacji. Rozmawialiśmy o sondażach i zdolnościach koalicyjnych Konfederacji oraz unijnych wymogach klimatycznych.
- Gośćmi po ósmej byli dr Anna Maćkowiak i dr Marcin Rybacki z Łódzkiego Instytutu Medycyny Pracy. Łódzki Instytut jako jedyny w Polsce wspólnie z WHO realizuje projekt zatytułowany „Ukraiński pracownik na polskim rynku pracy”. Projekt ma na celu pomoc Ukraińcom w badaniach profilaktycznych.
- Z posłem Konfederacji rozmawialiśmy o wynikach sondaży wyborczych, ewentualnej zdolności koalicyjnej Konfederacji po wyborach i nakazie aresztowania wydanym na Władimira Putina.
- Michał Rachoń rozmawiał z historykiem i politologiem prof. Mieczysławem Rybą z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, członkiem kolegium IPN o szansach na wspólną listę opozycji w nadchodzących wyborach parlamentarnych, współpracy Rosja – Chiny i zagrożeń z tego wynikających dla Zachodu i Ukrainy
- Z przewodniczącym Zarządu Regionu Ziemia Łódzka NSZZ „Solidarność” rozmawialiśmy o przygotowaniach do udziału w obchodach Dnia Papieskiego i o wyborach władz związku.
- Gościem po 8 była Agnieszka Wojciechowska van Heukelom. Rozmawialiśmy o problemach mieszkańców Olechowa z powodu nielegalizowanych wodomierzy i procesie społeczniczki z łódzkim radnym.
- Z ekspertem rynku nieruchomości rozmawialiśmy o programie „Pierwsze mieszkanie”.
- Gościem po 8. był poseł Tomasz Trela z Lewicy. Sławek Jastrzębowski rozmawiał z nim między innymi o obecności rosyjskich szpiegów w Polsce i odczycie inflacji za luty.
- Gościem po 8. był Tobiasz Bocheński wojewoda łódzki. Rozmawialiśmy między innymi o unieważnionej uchwale Rady Miejskiej w Łodzi i o możliwości przyłączenia Wzniesień Łódzkich do gminy Stryków. Zobacz wideo: https://www.youtube.com/watch?v=nFE0DBPzcbU
- W środę gościem po 8. był Włodzimierz Tomaszewski, minister do spraw samorządu terytorialnego. Rozmawialiśmy m.in. o zmianach w przepisach dotyczących referendów lokalnych i kondycji finansowej samorządów.
- Z prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi rozmawialiśmy m.in. o konkursie Eko-Dom i programach realizowanych przez fundusz w 2023 roku.
- Gościem jest Monika Tomaszewska, manager w Strefie Edukacji, organizującej pierwszą Łódzką Konferencję Przemysłową – #IndustryDay, poświęconą Przemysłowi 4.0.
- Z wiceministrem sprawiedliwości rozmawialiśmy m.in. o uchwale sejmowej dotyczącej dobrego imienia Jana Pawła II i impasie w Trybunale Konstytucyjnym.
- Z posłem Robertem Telusem rozmawialiśmy o uchwale broniącej dobre imię JP II.
- Z Anną Somorowską, wiceprezes Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, rozmawialiśmy o tym jak kobiety mogą przebić zawodowy, szklany sufit i jak panie odnajdują się w biznesie.
- Z ministrem Adamem Niedzielskim rozmawialiśmy o systemie kształcenia lekarzy, zwiększonych nakładach na służbę zdrowia i napływie do Polski medyków z Ukrainy oraz Białorusi.
- Gościem po 8 był Krzysztof Fintzel, dyrektor Departamentu Doradztwa dla Biznesu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Rozmawialiśmy o programach pomocowych dla bezrobotnych w regionie łódzkim.
- Z wiceministrem rolnictwa i rozwoju wsi rozmawialiśmy m.in. o wprowadzaniu na rynek UE produktów białkowych z owadów oraz o zbliżającej się konwencji programowej stowarzyszenia Odnowa.
- Z szefem Wojskowego Biura Historycznego, doradcą prezesa IPN rozmawialiśmy o Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, który obchodzono w środę (1 marca).
- Z dyrektorem oddziału IPN w Łodzi rozmawialiśmy o Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
- Z pracownikami Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi rozmawialiśmy m.in. o czterech wynalazkach łódzkiego UMED-u nagrodzonych na Międzynarodowych Targach Wynalazczości IPTECH 2023 w Bangkoku w Tajlandii.
- Z dyrektor Departamentu Rozwoju Przedsiębiorstw Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozmawialiśmy m.in. o nowym naborze wniosków o pomoc dla firm z całej Polski, które ucierpiały na brexicie. ŁSSE jest jedynym podmiotem w kraju przyznającym taką pomoc.
- Z rzecznikiem NSZZ „Solidarność” rozmawialiśmy m.in. o zmianach w kodeksie pracy (głównie urlopowych) oraz o wpływie wojny i uchodźców z Ukrainy na polski rynek pracy.
- W czwartek gościem Michała Rachonia był prof. Jacek Reginia - Zacharski z Uniwersytetu Łódzkiego. Rozmowa dotyczyła wizyty prezydenta USA Joe Bidena w Polsce i na Ukrainie.
- Gościem po 8 w środę była Dagmara Mrzewa - harcmistrzyni z Komendy Chorągwi Łódzkiej ZHP. Rozmawialiśmy o Dniu Myśli Braterskiej i o tym, czym dziś jest harcerstwo i jak wygląda przyszłość organizacji.
- We wtorek gościem po 8. był Krzysztof Olkusz ze Stowarzyszenia Przewodników po Łodzi. 21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych. Rozmawialiśmy m.in. o tym, kto może być przewodnikiem, jaki to zawód i czy Łódź jest atrakcyjna turystycznie.
- Z kierownikiem referatu rachunkowości Drugiego Urzędu Skarbowego Łódź-Górna rozmawialiśmy m.in. o terminach zwrotu nadpłaty podatku.
- Gościem Michała Rachonia był Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska. Rozmowa dotyczyła tzw. afery śmieciowej Warszawie.
- Z dr Tomaszem Toborkiem z łódzkiego IPN rozmawialiśmy o rocznicy utworzenia Armii Krajowej.
- Gościem po 8 w poniedziałek (13 lutego) była Ewelina Pilarska, zastępca naczelnika drugiego Urzędu Skarbowego Łódź-Górna, z którą rozmawialiśmy m.in. o szeregu nowych ulg przysługujących przedsiębiorcom przy rozliczeniu podatkowym.
- Poseł Paweł Bejda z PSL, oczekuje dogłębnego wyjaśnienia sprawy, który miał otrzymywać pieniądze ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, o czym pisze jeden z holenderskich dzienników.
- Z sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera rozmawialiśmy o Zgromadzeniu Parlamentarnego Trójkąta Lubelskiego, które miało miejsce w środę (8 lutego) w Wilnie.
- Z posłanką PiS rozmawialiśmy m.in. o pieniądzach na drogi dla województwa łódzkiego, ustawie wiatrakowej i poprawkach senackich do ustawy o Sądzie Najwyższym.
- Z radnym PiS rozmawialiśmy o kolejnym kredycie zaciąganym przez miasto Łódź oraz o eksmisjach lokatorskich.
- Z koordynatorem horyzontalnego punktu kontaktowego dla makroregionu centralnego przy Uniwersytecie Łódzkim rozmawialiśmy m.in. o największym unijnym programie wsparcia dla przedsiębiorców i innowatorów Horyzont Europa, w którym do rozdysponowania jest prawie 100 mld euro.
- Z posłem Lewicy rozmawialiśmy m.in. na temat zmian w kodeksie wyborczym i renty wdowiej.
- Gościem w czwartek był wiceminister finansów, poseł Artur Soboń. Rozmawialiśmy o kondycji finansowej państwa, inflacji, długu publicznym, wsparciu państwa w związku z wysokimi cenami paliwa, gazu czy energii.
- Gościem w środę 1 lutego był inspektor Dariusz Dziurka, Komendant Miejski Policji w Łodzi. Rozmawialiśmy o podsumowaniu ubiegłego roku oraz o wyzwaniach, jakie obecnie stoją przed policją.
- Gościem po 8. była we wtorek poseł Paulina Matysiak z partii Razem. Rozmawialiśmy między innymi o podwyżkach cen biletów PKP i projekcie Lewicy na ich obniżenie.
- Gościem po 8 w poniedziałek była poseł Polski 2050 Hanna Gill-Piątek. Rozmowa dotyczyła startu opozycji w wyborach i propozycji zmian w kodeksie pracy dotyczących urlopów.
- Z posłem Kukiz '15 rozmawialiśmy m.in. o tworzeniu partii politycznej, wyborach parlamentarnych i ustawie o Sądzie Najwyższym.
- Z europosłem PiS rozmawialiśmy o aferze Katargate i zamieszanych w nią europarlamentarzystach.
- Minęła właśnie 5. rocznica sformowania 9 Łódzkiej Brygady WOT. Rozmawialiśmy o tym okresie oraz o planach na przyszłość.
- Z posłem PiS rozmawialiśmy o budżetowych nakładach na sport w 2023 roku oraz o Rządowym Programie Odbudowy Zabytków.
- Z prezesem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozmawialiśmy m.in. o powstającym w Łodzi hubie innowacji, tzw. blockchainie oraz o nowych zasadach w Polskiej Strefie Inwestycji.
- W poniedziałek gościem po 8 był Waldemar Krenc, przew. ZR NSZZ Solidarność Ziemia Łódzka. Rozmawialiśmy o żądaniach Solidarności pod hasłem 3xP i o programach socjalnych i wzroście minimalnej pensji.
- W czwartek gościem po 8 był Piotr Cieplucha - wicewojewoda łódzki. Rozmawialiśmy o przedostatnim miejscu Łodzi w rankingu wykorzystania środków unijnych i perspektywach na 2023 rok.
- Gościem po 8 był ks. Paweł Kłys - rzecznik łódzkiej archidiecezji. W przeddzień pogrzebu papieża Benedykta XVI rozmawialiśmy o przesłaniu jego pontyfikatu i spuściźnie dla wiernych Kościoła Katolickiego.
- Gościem po 8 był Gracjan Majewski z organizacji Młoda Prawica. Podsumowaliśmy rok 2022 i rozmawialiśmy o prognozach politycznych na rok 2023.
- Gościem po 8 był dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi.
- Podsumowanie najważniejszych wydarzeń politycznych 2022 roku i plany na przyszły rok.
- Z ministrem kultury i dziedzictwa narodowego rozmawialiśmy m.in. o nowej siedzibie Muzeum Dzieci Polskich, a także współprowadzeniu przez ministerstwo Muzeum Książki Artystycznej.
- W rozmowie z zastępcą dyrektora ARiMR w Łodzi podsumowaliśmy rok 2022 w działaniach Agencji oraz porozmawialiśmy o tym, co czeka rolników w przyszłym roku.
- Z rzecznikiem prasowym łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia rozmawialiśmy o programach profilaktycznych oraz o tym, co się zmieni w opiece zdrowotnej od 2023 roku.
- Do Sejmu wpłynął wczoraj projekt zmian w Kodeksie wyborczym. Zakłada on kilka zmian organizacyjnych związanych między innymi z większą liczbą obwodowych komisji wyborczych. Poseł Artur Dziambor z Konfederacji, w porannej rozmowie na antenie Radia Łódż, podkreślił, że propozycje mogą być korzystne dla partii rządzącej.