17 utworów
00:00
1X
Przykro mi, ale nic nie znalazłem.
Proszę wpisać inną frazę
- ReportażeReżyseria: Alicja Samolewicz-Jeglicka. Radio Gdańsk Poruszająca opowieść o smutku, który miesza się z nadzieją. Historia rodziców, którzy przez kilka lat czekali, aż kobieta zajdzie w ciążę.
- ReportażeReżyseria: Krzysztof Tubilewicz. Radio 357 Muzyczne dziennikarstwo śledcze. W umowną 50. rocznicę domniemanego spaceru Davida Bowie po warszawskim Żoliborzu autor wraca do tej miejskiej legendy.
- ReportażeReżyseria: Kasia Michalak. Radio Lublin W 1946 roku z życia 4-letniej wówczas Ewy znika jej starsza „siostra” Ludka. W jesieni życia bohaterka reportażu postanawia ją odszukać.
- ReportażeReżyseria: Alicja Kulik. Radio Olsztyn Platforma, którą buduje bohaterka reportażu ma pomagać tym, którzy doświadczyli sytuacji granicznych. Portal o nazwie „there is hope” („jest nadzieja”) ma być przestrzenią internetową dla osób po niewydolności wielonarządowej czy utracie dziecka w okresie okołoporodowym.
- ReportażeReżyseria: Agnieszka Czyżewska Jacquemet. Radio Lublin W miasteczku pojawia się bezdomny. Jego nietuzinkowe zachowanie przyciąga uwagę społeczności. Mieszkańcy szybko orientują się, że mężczyzna jest tutejszy i ma mieszkającą na miejscu rodzinę.
- ReportażeReżyseria: Jadwiga Graboś. Radio 357 Tytułowy oddech został przedstawiony w dwóch kontekstach. Z jednej strony to odruchowa czynność organizmu, która wybrzmiewa w nagraniach, z drugiej – pożądana przestrzeń na odpoczynek, na relaks i czas dla siebie.
- ReportażeReżyseria: Kamila Litman. Radio Łódź W czasie pandemii COVID-19 bohaterka reportażu trafia na miesiąc do szpitala. Przechodzi udar, dwukrotnie jest bliska śmierci. Dziś jest przekonana, że każdy umierający potrzebuje w ostatnich chwilach życia swoich bliskich.
- ReportażeReżyseria: Magdalena Świerczyńska-Dolot. Radio 357 Iza na podstawie dźwięków potrafi rozpoznać ponad 200 gatunków ptaków. Jest niewidoma od zawsze. I od zawsze interesuje się przyrodą. Nie tylko uważnie słucha, ale też nagrywa: ptaki i inne odgłosy przyrody.
- ReportażePan Piotr kocha zegary. W swojej pracowni ma ich setki – większe, mniejsze, starsze i nieco młodsze. Jest zegarmistrzem, konserwatorem – jednym z niewielu w kraju w swoim fachu. Do tego opowiada ciekawe historie. Jakie? O tym w reportażu "Niebanalny tik-tak" Moniki Gosławskiej, w realizacji Jarosława Czajki
- ReportażeTo historia, która opowiada o wielkiej miłości, poświęceniu i końcu, a może początku. To historia o tym, co nas dotyka, o refleksji nad przemijaniem i szukaniu siebie. W końcu to historia o transformacji i dzieleniu się doświadczeniem z drugim człowiekiem.
- ReportażeReportaż „Z kulturą na boku” Moniki Gosławskiej opowiada o miłości do muzyki, poezji, ale też o umiejętności dzielenia się z innymi tym, co bliskie. To też opowieść o walce z problemami. Bohaterem reportażu jest Piotr – muzyk autor tekstów piosenek, pisarz i poeta. Towarzyszy mu jego partnerka – Katarzyna. W[...]
- ReportażeMarta rozpoczęła swoją śmietnikową przygodę kiedy wraz z mężem stanęli przez wyzwaniem umeblowania mieszkania. Okazało się, że w śmietnikach znaleźli całe wyposażenie - zabytkowe szafy, komody, stoły, ławy i fotele, które umiejętnie odnowili, tworząc artystyczną przestrzeń do życia. Meble uzupełniły inne znaleziska: wśród nich obrazy, zabytkowa porcelana, szkło, a nawet archiwalne fotografie i książki. [...]
- ReportażeHistoria miłości do telefonów zaczyna się od miłości do kobiety… To do niej chce dodzwonić się Leszek Chwiałkowski, bohater reportażu „Nieprzerwane połączenie”. Mężczyzna konstruuje więc telefon, korzystając ze wsparcia wydawnictwa „Zrób to sam”. Nie przewiduje tylko tego, że aby zadzwonić, potrzebna jest linia telefoniczna, a tej Pan Leszek nie posiada…
- ReportażeCoraz dociera do nas, że pokolenie bohaterów II Wojny Światowej powoli odchodzi. Weteranów wojennych, którzy pamiętają te trudne czasy, traktujemy z ogromnym szacunkiem i jednocześnie łakniemy każdej okazji, aby jeszcze raz ich wysłuchać. W drugiej połowie lipca w Łodzi odbył się piknik militarny przygotowany przez fundację Pomoc Dla Weterana. Mimo[...]
- ReportażeTrudne sytuacje życiowe zmusiły pana Andrzeja do zaciągnięcia kilku kredytów. Próbując spłacić długi, mężczyzna wpadł w pułapkę oszustów. Dziś - mimo że mógłby już odpoczywać po wielu latach aktywności zawodowej - nadal pracuje, żeby spłacić długi. Pomóc próbuje córka pana Andrzeja, która założyła zbiórkę, aby wesprzeć finansowo tatę. Link do[...]
- Reportaże„W macierzyństwie wiele kobiet czuje się bardzo samotnie i o tym nie mówią” – opowiada młoda mama dwóch dziewczynek. W jej życiu rodzicielstwo nie jest cukierkową przygodą pełną radosnych chwil. Kobieta cierpi na depresję, ostatnio trafiła do szpitala psychiatrycznego z myślami samobójczymi. Wszystko przez lęki i poczucie samotności.Bohaterki reportażu to[...]
- ReportażeDyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe, etnograf Michał Pająk jest autorem projektu „Jak się jadło swojskie jadło”. W ramach projektu lokalni mieszkańcy mieli zrekonstruować na zdjęciach zwyczaje dawnej wsi, szczególnie te związane z jedzeniem. Ostatnia sesja fotograficzna odbyła się 27 czerwca w Sangrodzu znanego ze stawów rybnych.