Działania w zakresie polityki migracyjnej
Zdaniem Krzysztofa Ciebiady, kandydata na posła z listy PiS, na przykładzie Lampedusy można jasno stwierdzić, że Unia Europejska jest w głębokim kryzysie w związku z uchodźcami.
– Rząd Prawa i Sprawiedliwości od kilku lat jednym językiem cały czas powtarza, że nie możemy przyjmować migrantów. Okazuje jeszcze, że pani von der Leyen nakazuje nam teraz przyjęcie migrantów. Jesteśmy przeciwni takiej polityce, którą widzimy we Francji, widzimy w całej zachodniej Europie. Zresztą dzisiaj słyszałem w radiu, że tak naprawdę 95 proc. społeczeństwa jest przeciwnych przyjmowaniu migrantów do Polski – podkreśla Krzysztof Ciebiada.
Posłuchaj:
Enklawy w zachodniej i północnej Europie
Zapis z konferencji Krzysztofa Ciebiady:
Piotr Polak o polityce migracyjnej

Lampedusa przeżywa rekordowy napływ nielegalnych imigrantów. Lampedusa to wyspa, która stanowi nie tylko granicę włoska, ale i europejską.
Polski rząd wprowadza uchwałę, która jest bezpośrednią odpowiedzią na wizytę na Lampedusie szefowej KE Ursuli von der Leyen oraz nowych postanowień tam zaproponowanych. – Polski rząd nie zgodzi się na mechanizm przymusowej relokacji. Cała sytuacja pokazuje jak potrzebne jest referendum, które odbędzie się za kilka tygodni – mówi poseł PiS Piotr Polak.
Posłuchaj całej konferencji:
Stanowcza reakcja rządu i sprzeciw wobec wskazać KE
Włodzimierz Tomaszewski, członek Rady Ministrów, podkreślił, że stanowisko rządu w tej sprawie to stanowcza reakcja i sprzeciw wobec wskazań Komisji Europejskiej dotyczących przymusowej relokacji migrantów.
– Nie wolno dopuszczać do sytuacji, w której migranci bez żadnych dokumentów i identyfikacji napływają do Europy. To działanie powinno być nie tylko zabronione, ale i powinny być podjęte kroki, o które Polska postulowała. Gwałtowny napływ na włoską wyspę Lampedusę jest świadectwem, że nie ma racjonalnych wniosków z wizyty przewodniczącej Komisji Europejskiej w tamtym miejscu – mówił Włodzimierz Tomaszewski.

Marcin Buchali, wicewojewoda łódzki, zwrócił uwagę, że w trosce o bezpieczeństwo obywateli Polska jako kraj suwerenny sama powinna podejmować decyzje w kwestiach migracyjnych. – Chcemy samodzielnie decydować o sprawach wewnętrznych naszego kraju, w tym o przymusowej relokacji migrantów, na co nie ma ze strony rządu zgody, o czym świadczy również podjęta uchwała na posiedzeniu Rady Ministrów – mówił
Oprócz uchwały dotyczącej kryzysu migracyjnego, Rada Ministrów wezwała Komisję Europejską do podjęcia adekwatnych działań ws. zatrzymania nielegalnego napływu osób do Unii Europejskiej i rezygnacji z propozycji, które zachęcają nielegalnych migrantów do przybywania do krajów Unii.
Posłuchaj całej konferencji:

O tym, że nie ma zgody na rozprowadzanie imigrantów po takich krajach jak Polska, poinformował także w Piotrkowie Trybunalskim, Antoni Macierewicz. Kandydat PiS do Sejmu z okręgu piotrkowskiego dodał, że swoje granice zamykają Niemcy i Francuzi, a Polska może stać się celem dla przybyszów z Afryki.
Jedno z pytań planowanego razem z wyborami referendum ma dotyczyć przyjmowania przez Polskę imigrantów. Antoni Macierewicz jest „jedynką” PiS w okręgu piotrkowskiego do Sejmu.
Komentowane 1
ile tego nieroba mozna zatrudniac w PGE? nawyzsza pora na porzadki