O braciach, którzy grali w Widzewie i ŁKS-ie
Rafał i Łukasz Gikiewiczowie
We wtorek (13 lutego) Widzew Łódź zakontraktował Rafała Gikiewicza. 36-letni bramkarz być może zadebiutuje już w niedzielę (18 lutego), kiedy to przypadną 70. derby Łodzi. Nowy nabytek czerwono-biało-czerwonych ma brata bliźniaka Łukasza, z którym w przeszłości występował w Śląsku Wrocław. Razem rozegrali 18 meczów.
Co ciekawe, Łukasz Gikiewicz, który jest napastnikiem (obecnie KTS Weszło), w sezonie 2009/2010 występował w ŁKS-ie Łódź. W Fortuna 1. Lidze rozegrał 30 spotkań, w których zdobył 11 bramek i zaliczył 3 asysty. Zaliczył nawet pełny występ przeciwko Widzewowi (1:4).

źródło: Marcin Bryja, widzew.com/ŁKS Łódź
Jakub i Juliusz Letniowscy
Po przeciwnych stronach piłkarskiej barykady znajdują się także bracia Letniowscy. 25-letni Juliusz związany jest kontraktem z Widzewem (został wypożyczony do Ruchu Chorzów), z kolei o dwa lata młodszy Jakub reprezentuje barwy ŁKS-u.
Wydawało się, że do braterskiego pojedynku może dojść jesienią 2023 roku, ale starszy z braci nie znalazł się w kadrze meczowej. Na stadionie przy al. Piłsudskiego zaprezentował się tylko Jakub, który pojawił się na boisku w 68. minucie (0:1).

źródło: ŁKS Łódź, Widzew Łódź
Piotr i Jacek Kuklisowie
W XXI wieku także bracia Kuklisowie – Piotr i Jacek – grali w Widzewie i ŁKS-ie. Choć obaj juniorską przygodę z futbolem rozpoczynali w klubie z al. Unii, to ostatecznie starszy Piotr postanowił kontynuować karierę przy al. Piłsudskiego.
W sezonie 2012/2013 doszło do braterskiego pojedynku na boisku. Młodszy z braci grał w ŁKS-ie, starszy w Arce Gdynia. Jacek Kuklis doświadczenia w derbach Łodzi nie miał, Piotr z biało-czerwono-białymi rywalizował siedmiokrotnie – sześć razy jako widzewiak.
Wiesław i Krzysztof Surlitowie
Cofając się do przełomu lat 60. i 70. XX wieku, należy wspomnieć jeszcze o braciach Surlitach. Starszy Wiesław (bramkarz) karierę seniorską rozpoczynał w ŁKS-ie. W klubie z al. Unii występował w latach 1967-1971. Dwa lata później dołączył do Widzewa, w którym pozostał do 1977 roku. Przez dwa lata grał w jednym zespole z bratem Krzysztofem (pomocnikiem), który wrócił do Widzewa najpierw w 1977 roku (grał do 1983), a następnie w 1985 roku.
W jednym zespole bracia Surlitowie spotkali się ponownie w latach 1986-1988, gdy obaj reprezentowali barwy GKS-u Bełchatów.
Józef, Ryszard i Zbigniew Robakiewiczowie
W ŁKS-ie Łódź swoje pierwsze poważne piłkarskie kroki stawiali także bracia Robakiewiczowie. Szlaki przetarł bramkarz Józef, który w klubie z al. Unii grał w latach 1982-86. W tym samym czasie napastnikiem biało-czerwono-białych był Ryszard. On przygodę z futbolem rozpoczynał w ChKS-ie Łódź i Włókniarzu Pabianice, a ekipę „Rycerzy Wiosny” opuścił nieco później niż brat – po sezonie 1987/1988.
Trzeci i najmłodszy Zbigniew (także bramkarz) również zaczynał karierę w ŁKS-ie. Grał w nim w latach 1984-1986, a następnie w sezonie 1995/1996. W 2001 roku dołączył do drugiego łódzkiego klubu. W Widzewie grał do jesieni sezonu 2003/04. Co ciekawe, Zbigniew i Ryszard grali ze sobą – przez jeden sezon – w warszawskiej Legii. Cała trójka zagrała w jednym meczu 26 października 1985 roku – ŁKS podejmował wówczas Zagłębie Lubin. W wyjściowym składzie znaleźli się Zbigniew i Ryszard. Pierwszy z braci doznał kontuzji i musiał zastąpić go Józef.
I jeszcze ciekawostka – bracia Robakiewiczowie są wujkami Pawła Golańskiego, wychowanka ŁKS-u Łódź.
Maksymilian i Jakub Rozwandowiczowie
Do tego zestawienia można dołączyć jeszcze braci Rozwandowiczów. Wychowankowie Włókniarza Pabianice także grali w Widzewie i ŁKS-ie. W późniejszych latach młodszy Maksymilian występował zarówno w Widzewie i ŁKS-ie. Starszy Jakub w sezonie 2011/12 był zawodnikiem klubu z al. Piłsudskiego, w którym zanotował 22 spotkania w Młodej Ekstraklasie – co ciekawe, w 12 wystąpił na boisku razem z bratem.
Przeciwko sobie zagrali m.in. w sezonie 2016/2017 na poziomie III ligi. W starciu ŁKS-u z Lechią Tomaszów Mazowiecki lepszy okazał się Maksymilian, grający dla biało-czerwono-białych (2:0).
Arkadiusz i Piotr Kasperkiewiczowie
Na koniec jeszcze bracia Kasperkiewiczowie. Starszy Piotr w trakcie swojej piłkarskiej kariery występował w zespole juniorów ŁKS-u Łódź. O siedem lat młodszy Arkadiusz w sezonie 2014/2015 zaliczył 14 występów w pierwszoligowym Widzewie. Grał również w rezerwach klubu z al. Piłsudskiego.