Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz w Poddębicach
Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślał, że realizacja wspólnego programu rozpoczyna się w takich gminach jak Poddębice, które inwestują, między innymi, w ekologiczne rozwiązania.
– Geotermia ogrzewa tu domy. Jest tu tańsza możliwość korzystania z energii, bo są odnawialne źródła energii – powiedział lider PSL.
Do budowy przyszłego rządu Polska 2050 i PSL zamierzają zaprosić pozostałe partie opozycyjne.
– Dzisiaj najważniejsze jest, żebyście zobaczyli jak będzie pracował przyszły rząd, co on przyniesie, jakie ma pomysły i czy one zmienią wasze życie – dodał Szymon Hołownia.
Na Liście Wspólnych Spraw Polski 2050 i PSL są tematy dotyczące uproszczenia podatków, transformacji energetycznej Polski czy gruntowna reforma systemu oświaty.
O obronie dobrego imienia Jana Pawła II
Liderzy Polska 2050 i Polskiego Stronnictwa Ludowego wyjaśnili dlaczego przedstawiciele ich partii zagłosowali odmiennie w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II.
Budowa wspólnego rządu to również różnice, przekonywał Szymon Hołownia. Posłowie PSL zagłosowali za przyjęciem uchwały papieskiej natomiast przedstawiciele Polski 2050 nie opowiedzieli się ani za ani przeciw.
– Uważamy, że to sprawa dla historyków, a nie polityków. Nikt nie może zabrać Janowi Pawłowi II zasług dla Polski i świata, ale trzeba sobie zadać uczciwie pytanie, czy mógł zrobić więcej – powiedział Szymon Hołownia.
Bez Jana Pawła II nie byłoby dzisiejszej wolności i demokracji, dodaje Władysław Kosiniak-Kamysz. Przekonuje, że na etapie dochodzenia prawdy nie można brutalnie godzić w dobre imię świętego.
Sejm przyjął uchwałę w w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Elżbieta Witek odczytała treść uchwały.
Sejmowa Komisja Kultury i Środków przekazu połączyła projekty uchwały o Janie Pawle II – zaproponowany przez PiS “w obronie dobrego imienia św.Jana Pawła II” i PSL upamiętniający św. Jana Pawła II.