Łódzkie Królewskie w Sulejowie

Tysiące odwiedzających, dziesiątki rekonstruktorów, historyczne stroje, mnóstwo interesujących stoisk, ciekawe występy artystyczne i pyszne potrawy – tak w skrócie można opisać piknik „Łódzkie Królewskie”, który w niedzielne (25 czerwca) popołudnie zorganizowano na Podklasztorzu

Łódzkie Królewskie - piknik w Sulejowie. Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego

W Sulejowie Artur Wolski rozmawiał ze Zbigniewem Ziembą, wicemarszałkiem województwa łódzkiego.

Łódzkie Królewskie - Podklasztorze Sulejów 2023

W tym roku obchodzimy 705. rocznicę uchwalenia supliki sulejowskiej – jednego z najważniejszych dokumentów w historii Polski. W ten sposób zainicjowano zjednoczenie państwa polskiego po prawie 200 latach rozbicia dzielnicowego. W Sulejowie można zobaczyć m.in. inscenizację historyczną nawiązującą do wydarzeń z 1318 roku.

Na terenie sulejowskiego Podklasztorza staniemy się świadkami historycznych uroczystości. Po raz kolejny będziemy mogli kultywować wydarzenie związane z polską historią i pielęgnowaniem tradycji zwłaszcza naszego regionu.

Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber zaprasza 25 czerwca wszystkich mieszkańców i turystów na 705-lecie supliki sulejowskiej. Przed nami niezwykła szansa na podróż w czasie aż do 1318 r.

Warto przeczytać

Witamy ponownie!

Zaloguj się do swojego konta

Odzyskiwanie hasła

Podaj nazwę użytkownika lub adres e-mail konta, dla którego chcesz zresetować hasło.

Add New Playlist

Skip to content
P