Obejrzyj zdjęcia / filmy
Komentarze i wypowiedzi
ŁKS Łódź
1'
Rozpoczęło się to spotkanie. Goście na zielono-biało-zielono, a gospodarze na biało-czerwono-biało.
5'
Zderzenie dwóch graczy. Obaj leżą na murawie. To Kun i Szeliga. Potrzebna pomoc medyczna.
7'
Gra wznowiona. Kun z zabandażowaną głową.
8'
Bandaż także na głowie Szeligi.
9'
Groźna akcja łodzian lewym skrzydłem. Był Dani, był Tejan, który wsterzlił w pole bramkowe, ale tam Hoti fauluje Ribeiro.
13'
Głowacki faulowany przy linii końcowej przez Wszołka.
14'
Wszołek pudłuje po strzale z główki. Dośrodkował z głębi pola Kun
18'
Tejan nacierał z lewego skrzydła. Pankova prawie minął, ale z pomocą pospieszył kolejny legionista.
19'
Josue strzela z dystansu... metr obok bramki, ale Bobek do końca kontrolował to lotu piłki.
20'
Elitim faulowany w środku pola. Coraz trudniejsze warunki do gry - zaczął padać śnieg, a nawet wydaje się, że śnieg z deszczem. Murawa na pewno będzie teraz śliska.
22'
Piłka wylatuje za linię końcową po zagraniu Josue z lewej strony.
24'
Niezła akcja łodzian zakończona nieudanym strzałem Ramireza z półwoleja sprzed pola karnego. Wcześniej Tejan zatrzymany na 20. metrze po rajdzie z prawego skrzydła do środka.
25'
Wszołek przedarł się prawym skrzydłem i dośrodkował, ale czujni środkowi obrońcy ŁKS-u.
26'
Kibicom zrobił się chyba zimno, więc postanowili się ogrzać - odpalone race i dym z nich przeleciał na środek boiska. Sędzia przerywa spotkanie. Czekamy...
28'
Gra wznowiona.
29'
Zając źle rozgrywa na połowie Legii i traci piłkę.
30'
Zablokowane dośrodkowanie Głowackiego. Rzut rożny dla łodzian.
30'
Josue faulowany we własnym polu karnym.
31'
Tejan fauluje Ribeiro przy linii bocznej. Holender jeszcze rozmawia z sędzią tego spotkania - Tomaszem Musiałem.
34'
Muci pudłuje z 17 metrów! Sytuacja spowodowana błędem Flisa przy rozgrywaniu piłki do Nacho.
36'
Ribeiro faulowany na połowie ŁKS-u przez Hotiego.
37'
Tobiasz interweniuje w kole środkowym. Po chwili Bobek nie łapie piłki po przyblokowaniu przez trzech graczy. Skończyło się szczęśliwie dla łodzian.
38'
Nacho faulowany w środku pola przez Kramera. Hiszpan ma pretensje do przeciwnika. Sędzia musiał zareagować zdecydowanie, ale bez kartek.
39'
Nacho potrzebuje pomocy medycznej. Łapie się za lewe kolano. To właśnie na tej nodze lądował przed chwilą po powietrznej walce z Kramerem, kiedy to rywal go sfaulował. To może być uraz więzadeł, ale może tylko jakieś niegroźne naciągnięcie.
40'
Gra wznowiona. Nacho na razie za linią boczną.
41'
Nacho wraca na murawę, ale widać, że nie może normalnie biegać.
41'
Gra się toczy, Nacho pokazuje, że będzie potrzebował zmiany.
L. Gülen
Zmiany 42'
Wchodzi:L. Gülen
Schodzi:Nacho Monsalve
44' Żółta kartka
J. Elitim
Elitim fauluje w środkowej strefie na połowie ŁKS-u Hotiego i za to jest pierwsza dzisiaj żółta kartka.
J. Elitim
J. Zając
Bramka 1:0 45'
J. Zając
Asystent: Dani Ramírez
Jędrzej Zając! Ramirez strzela z ok. 14 metrów, ale to uderzenie niecelne, jednak Zając dobrze się odwrócił, piłka odbiła mu się od biodra i wpadła do siatki! ŁKS - Legia 1:0!
45'
Sędzia do pierwszej połowy dolicza co najmniej siedem minut.
45' +3'
Rzut wolny dla gości. Piłka ustawiona w kole środkowym.
45' +4'
Jeszcze rzut rożny dla warszawian.
45' +5'
Josue fauluje Głowackiego. Portugalczyk ma pretensje, choć kilka centymetrów i mogła być nawet żółta kartka
45' +6' Żółta kartka
Yuri Ribeiro
Tejan przewrócony przed linią środkową przez Ribeiro. To jednak piłka nożna, a nie zapasy, więc zamiast punktów jest żółta kartka.
45' +7'
Koniec pierwszej połowy. ŁKS prowadzi z Legią 1:0.
46'
Rozpoczęła się druga część gry. Na razie jedyną zmianą - ta z pierwszej połowy. Kontuzjowanego Nacho zastąpił wtedy Gulen.
49'
Tejan na spalonym.
50'
Bobek świetnie paruje piłkę na rzut rożny po strzale Slisza z dystansu!
51' 1:1 Bramka
P. Wszołek
Wszołek z prawej strony pola karnego. \"Nawinął\" Louveau i uderzył lewą nogą, zaskakując Bobka, któremu piłka przeleciała pod nogami. Łodzianie domagali się odgwizdania wcześniejszego - ich zdaniem - faulu na Hotim, ale sędzia decyzji nie zmienił.
P. Wszołek
53'
Rzut rożny dla gości po akcji Wszołka prawą stroną.
56'
Ribeiro trafia w poprzeczkę! Bobek nie miałby najmniejszych szans.
58'
Bobek kapitalnie broni po strzale z główki Muciego!
59'
Louveau wybija na rzut rożny po dośrodkowaniu Josue z wolnego.
60'
Ribeiro pudłuje z kilku metrów po dośrodkowaniu legionistów na bliższy słupek.
60'
Zając zagrał z lewej strony w pole karne Legii do Ramireza, którego uprzedził Augustyniak. Piłka odbiła się jeszcze od Hiszpana i trafiła w ręce Tobiasza.
62'
Flis wybija głową z własnej szesnastki. Goście od początku drugiej połowy atakują niemal tylko prawym skrzydłem, gdzie duże problemy ma Głowacki.
63'
Kun wybiegł z piłką za linię końcową.
64'
Kontra łodzian. Ramirez zbiegł z prawej strony do środka i chciał rozegrać z Tejanem, ale Holender nie zdołał odegrać.
65'
Josue trafia w słupek! Kramer nie daje rady trafić dobrze w piłkę przy próbie dobitki! Cały czas remis 1:1.
66' Zmiany
Wchodzi:Marc Gual
Schodzi:B. Kramer
Marc Gual
66' Zmiany
Wchodzi:B. Kapustka
Schodzi:J. Elitim
B. Kapustka
B. Szeliga
Żółta kartka 67'
B. Szeliga
Odłożona kartka dla Szeligi za wcześniejszy faul.
68'
Josue nie zgadza się z decyzją sędziego o odgwizdaniu jego faulu na Ramirezie.
68'
Gra znów przerwana. Ponownie dym z rac...
71'
71'
Sytuacyjny strzał Flisa z 15 metrów... pudło!
Schodzi:J. Zając
90' +1'
Augustyniak pudłuje z główki po dośrodkowaniu z narożnika.
90' +3'
Zblokowany strzał Młynarczyka z dystansu.
90' +3'
Spięcie Louveau z Mucim w środkowej strefie. Wmieszał się w to także Gil Dias.
90' +5'
Jeszcze spięcie przy linii bocznej boiska. Pankov i Flis najbardziej zaangażowani. Sędzia Musiał dobiega i trzyma w dłoni już żółtą kartkę.
90' +6' Żółta kartka
R. Pankov
R. Pankov
M. Flis
Żółta kartka 90' +6'
M. Flis
90' +7'
Koniec! Choć jeszcze dyskusje z arbitrami trwają, ŁKS rozpoczyna rundę rewanżową od zdobycia punktu w meczu z Legią Warszawa. Czy znów obejrzymy \"Rycerzy Wiosny\"? Do odrobienia wiele punktów, aby włączyć się w walkę o utrzymanie.

ŁKS Łódź
67'
5
o
90'
72'
11
p

n
45'72'
Zmiany
99
b
28
o
42'
21
n
10
n
72'
72'
12
o
90'
45'
51'
99
p
22
p
44'66'
33
p
27
p
66'
20
n
Zmiany
66'
17
p
28
n
66'
Zmiany
42'
ŁKS Łódź
66'
Schodzi
Wchodzi
66'
72'
ŁKS Łódź
72'
Bramka
45'
51'
Kartki
44'
Żółta kartka
45'
+6
67'
90'
+6
90'
+6

Zanim nastanie kalendarzowa zima piłkarze PKO BP Ekstraklasy rozegrają dwie kolejki rundy wiosennej.

W pierwszej z nich, drużyna ŁKS-u, która zamyka ligową tabelę podejmie w Łodzi Legię. Warszawianie plasują się w czołówce ligi, a do tego grają w Lidze Konferencji Europy. W teorii zwycięzca może być tylko jeden, ale to boisko rozstrzygnie, kto zdobędzie punkty.

Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią dzisiejszego (10 grudnia) starcia.

🏟 Tu, gdzie rozum zawsze przegrywa z sercem. Naprzód ŁKS!

𝟮𝟰𝗵 | #ŁKSLEG | 𝗡𝗗𝗭. 15:00