Od 8 lat Gustaw błąka się po łódzkich ulicach. Nie można go pogłaskać, a jedynie oglądać. To on wybiera odbiorców: zaskakując, czasami nawet wprawia w zdumienie.
Kim jest tajemniczy artysta i dlaczego tak bardzo zależy mu na anonimowości? Od jakiego wydarzenia rozpoczęła się jego artystyczna droga? Czego się boi? Co go inspiruje? Na jakie pytanie odpowiedział POMIDOR? Dlaczego na wszystkich jego pracach widnieje pies? Czy jego twórczość to gra…? A jeśli tak, to jaka? Czy robi to dla pieniędzy?
Niedługo wyjeżdża do Tybetu, czy zatem Gustaw pojawi się w Himalajach i czy wypuszczą go z… farbami?!
Czy gryzie?
Dużo pytań i wszystkie zaspokojone szczerymi odpowiedziami.
Posłuchajcie pierwszego wywiadu z psem Gustawem, który stworzył Gu-Tang Clan:
(Ze względu na anonimowość artysty, jego głos został zmodyfikowany)
Gu-Tang Clan o sobie
Miejscowy szarlatan, znany pod imieniem Gustaw. Przedstawiciel psowatych, który zbiegł z łódzkiego schroniska, działający w terenie od 2016 roku. Jego prace można znaleźć w wielu europejskich miastach. Charakterystyczna psia podobizna pojawia się na plakatach, wlepkach, obrazach oraz w innych jego projektach. Aktywny przede wszystkim w nocy, w trakcie której przy użyciu szablonów, plakatów i farb w sprayu znaczy teren wszędzie tam, gdzie się pojawi.
Plakaty, które tworzy przy pomocy sitodruku, można kupić na aukcjach sztuki, a obrazy są dostępne w galeriach – m.in. w łódzkim Rynku Sztuki czy warszawskiej Leonarda Art Gallery. Organizator kilku wernisaży indywidualnych oraz wielokrotny uczestnik wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w kolekcjach na całym świecie. Wspiera zwierzęta, kilkakrotnie organizował zbiórki karmy i akcesoriów dla psów podczas organizowanych przez siebie wydarzeń.
Gryzie.
Gu-Tang Clan wprost z ulicy wkroczył na salony i od niedawna znalazł także miejsce w Galerii Ogrodowa 8.
Wystawa “SELECTED DOG – PRINTED WORKS” przyciągnęła uwagę tłumów. Galeria była i jest oblegana przez miks pokoleń: nastolatków, rodziców, dziadków. Można ją oglądać do 31 grudnia, a w najbliższy weekend wydarzenie “Świąteczne Targi Plakatu i Rękodzieła” będzie okazją do przygarnięcia Gustawa na plakacie lub koszulce.
Nie w galarecie, ale też nie na słodko, ani nie w wytrawnych smakach – a w kulturze. Karp w kulturze! Zanurzony w wywiadach, informacjach i ciekawostkach wyłowionych z szerokiego, łódzkiego akwenu kultury. Asia Karp niestrudzenie poszukuje trendów, arcyciekawych informacji i przepytuje artystów. Jej podcasty to gęste informacje o tym, kto i co napędza kulturę w Łodzi oraz wrażenia i recenzje tych, którzy czują się koneserami łódzkiego kulturalnego menu.