Neil Harbisson przyjechał do Łodzi
Już w tej chwili wiemy, że technologia może być częścią naszych ciał i częścią naszego życia. Technologia nie jest tylko narzędziem, ale może stać się również częścią nas i może zmienić nas jako społeczeństwo.
Moja wbudowana antena pozwala mi widzieć kolory, ponieważ ja sam ich nie widzę. Pozwala mi też widzieć barwy, które są niewidzialne dla ludzkiego oka między innymi podczerwień i ultrafiolet. Te informacje są przekazywane do mojego mózgu jako dźwięk – mówi Neil Harbisson.
Dla mnie to nie było tylko rozwiązaniem mojego problemu. Zrobiłem to z ciekawości. Byłem ciekawy co jesteśmy w stanie odebrać zmysłami. Studiowałem kompozycję jako element muzyki i byłem ciekawy w jaki sposób można przekształcić kolory w pewien rodzaj muzyki. Projekt artystyczny stał się z czasem projektem życiowym.
Od prawie 20 lat doświadczyłem już wielu rożnych reakcji ludzi na moją antenę. Są one skrajne. Niektórzy uważają to za fascynujące i interesujące a inni bardzo się boją, że to zmieni ludzkość i powinno się to zatrzymać.
Festiwal biznesowo-technologiczny “rethink digital”
W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej dziś i jutro trwa festiwal biznesowo-technologiczny “rethink digital”. Ma na celu zebranie małych i dużych przedsiębiorstw by mogły wymieniać się doświadczeniami, trendami oraz przewidywaniami dla technologicznej przyszłości firm. To pierwsze takie wydarzenie w Łodzi – stwierdza wiceprezes Łódzkiej Strefy Ekonomicznej Agnieszka Sygitowicz.
Czytaj także: Średniowieczny obóz historyczny w Tumie
Podczas festiwalu na czterech różnych scenach poruszane są takie tematy jak cyfrowa gospodarka, sztuczna inteligencja, cyfrowa kreacja oraz blockchain. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.