Tramwajowy Dzień Kobiet
Dzień Kobiet jest tylko raz w roku, ale dlaczego nie świętować go przez kilka dni? MPK-Łódź stwarza taką możliwość, organizując w niedzielę (11.03.2018) Tramwajowy Dzień Kobiet w Zajezdni Telefoniczna. Wydarzenie jest przewidziane tylko dla pań, więc wnuczki mogą zabrać ze sobą babcie, siostry koleżanki a mamy córki. Tym razem trzeba zrezygnować z męskiego towarzystwa.

Każda z pań będzie miała okazję samodzielnie poprowadzić tramwaj pod czujnym okiem instruktorów, a tajniki pracy za pulpitem zdradzą nasze motornicze. Podczas zwiedzania Zajezdni Telefoniczna (hala przeglądowa, hala naprawcza, dyspozytornia)zostanie przybliżonahistoria kobiet w MPK-Łódź,panie dowiedzą sięm.in. o pierwszych łódzkich motorniczych i konduktorkach. Co ważne, każda z uczestniczek Tramwajowego Dnia Kobiet otrzyma gadżety związane ze 120-leciem komunikacji miejskiej w Łodzi.
W Tramwajowym Dniu Kobiet może wiąż udział maksymalnie 120 pań. Liczba uczestników nie jest przypadkowa – to z racji 120-lecia komunikacji miejskiej w Łodzi. W ubiegłym roku podczas Tramwajowego Dnia Kobiet zajezdnię odwiedziło 130 pań. Tym razem wycieczki będą się rozpoczynać o godz. 10, 11, 12 i 13. Każda z nich może trwać od 1h do 1,5h i uczestniczyć w nich będzie do 30 osób.
Kobiety w MPK – Łódź
W MPK Łódź Sp. z o.o. zatrudnionych jest 381 kobiet. Wtym:
Zajezdnia Limanowskiego (autobusowa) 7 kobiet
Zajezdnia Nowe Sady (autobusowa) 26 kobiet
Zajezdnia Telefoniczna (tramwajowa) 79 kobiet
Zajezdnia Chocianowice (tramwajowa) 52 kobiety
Średni wiek pracujących kobiet na stanowisku kierowca autobusu 39-41 lat
Najstarsza ma 54 lata
Najmłodsza ma 25 lat
Średni wiek pracujących kobiet na stanowisku motorniczego 40 53 lat
Najstarsza ma 66 lat
Najmłodsza ma 22 lata
Najpopularniejsze imiona kobiet:
Kierowca autobusu: Małgorzata, Anna, Agnieszka
Motorniczy: Agnieszka, Małgorzata , Anna