Zostań wolontariuszem na Triathlon Energy Bełchatów
Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie poszukuje wolontariuszy na zawody Triathlon Energy. Dla chętnych przewidziano specjalne upominki.

To jedna z niewielu szans, by być blisko dużego sportowego wydarzenia. Szacuje się, że udział w triathlonie weźmie około pięciuset zawodników. Wolontariuszem może zostać każdy kto ukończył 16 lat. – Te osoby mogą się do nas zgłaszać przez formularz, który jest na stronie internetowej Miejskiego Sportu i Rekreacji w Bełchatowie. Wolontariusze muszą być dostępni 22 i 23 lipca. Pierwszego dnia będziemy mieli odprawę techniczną, a drugiego będzie do zrobienia najwięcej rzeczy – tłumaczy Kamil Haładaj, koordynator zawodów.
Zadań do wykonania będzie sporo, ale nie odejdą oni z pustymi rękami.- Wolontariuszy potrzebujmy do pomocy w prowadzeniu biura zawodów, przy wręczaniu medali, jak również zabezpieczeniu wyjazdów z ulic i posesji. Zostaną oni objęci ubezpieczeniem na czas trwania imprezy, dostaną specjalne gadżety oraz specjalne zaświadczenia, że pomagali nam przy Triathlon Energy Bełchatów – zachęca Haładaj.
Triathlon Energy Bełchatów to jedna z największych imprez triathlonowych w kraju. Będzie odbywała się w kilku miejscach. Meta zostanie ulokowana w centrum – na Placu Narutowicza. Trasa biegowa prowadzić będzie ulicami miasta, a trasa rowerowa pozwoli uczestnikom obejrzeć urokliwe okolice Bełchatowa. Pływanie odbędzie się na zbiorniku Słok. Impreza odbędzie się 23 lipca.
Bełchatowska edycja jest jedną z kilku odbywających się na przestrzeni roku w całej Polsce.