WOŚP 2023 w Łodzi – licytacje
W niedzielę (29 stycznia) 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jedną z form wsparcia zbiórki WOŚP są internetowe zbiórki.
W tym roku w Łodzi można wylicytować m.in. jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny, kameralny pokaz filmowy w kinie Kinematograf, połączony z indywidualnym zwiedzaniem dawnego pałacu Scheiblera. Zwycięzca tej aukcji otrzyma zdjęcie z autografem Zofii Wichłacz z planu „Powidoków” Andrzeja Wajdy.
Wybrane „łódzkie” aukcje WOŚP:
- Złoty medal Beach Soccer klubu Grembach Łódź,
- Koszulka rugbistów KS Budowlani Łódź,
- Piłka z autografami piłkarzy ŁKS,
- Niepowtarzalny model EC1 w Łodzi z klocków LEGO,
- Złoty medal Mistrzyń Polski w piłce nożnej,
- Oryginalny brązowy medal siatkarek ŁKS Commercecon,
- Koszulka z autografem astronauty Sławosza Uznańskiego,
- Fotel RM58 Romana Modzelewskiego,
- T-shirt z logo Łodzi i autografem Zbigniewa Bońka.
Linki do wszystkich „łódzkich” aukcji WOŚP dostępne są TUTAJ.
Maryla Rodowicz w Manufakturze
WOŚP 2023 w Łodzi zbliża się wielkimi krokami, a jedną z atrakcji 31. finału będzie koncert Maryli Rodowicz. Jedna z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej w Łodzi zaśpiewa swoje największe przeboje. Nie zabraknie zatem utworów takich jak:
- „Małgośka”,
- „Niech żyje bal”,
- „Kolorowe jarmarki”.
Koncert rozpocznie się w niedzielę (29 listopada) o godz. 19.30. Wstęp wolny. Po koncercie, tradycyjnie o godzinie 20.00, wysłane zostanie tzw. światełko do nieba.
WOŚP 2023 w Łodzi to nie tylko licytacje, czy koncerty. Na ulice Łodzi wyjdzie – jak co roku – prawie 500 wolontariuszy, którzy będą zbierać datki do puszek. W tym roku celem zbiórki jest zakup sprzętu do wczesnego wykrywania i leczenia sepsy, która może dotknąć zarówno najmłodszych, jak i starszych pacjentów.
WOŚP w Zduńskiej Woli
Przygotowania do 31. Finału WOŚP trwają także w województwie łódzkim. W Zduńskiej Woli organizowane będą: loterie, licytacje, kiermasze, pokazy i koncerty.
Wspólnie, jak co roku zagrają 2 sztaby: na PMOS-ie i w hufcu ZHP. W sztabie na PMOS-ie zagra 150 wolontariuszy – mówią organizatorzy: Piotr Warchlewski i Edyta Kulda.
Posłuchaj:
Pod okiem harcerzy, działać będzie na rzecz orkiestry 220 wolontariuszy. Jak mówi druh Wojciech Karolczak, oprócz ścianki wspinaczkowej, licznych zabaw dla dzieci, pokazów ratownictwa medycznego oraz oklejania WOŚP-mobilu, będą także nowe atrakcje.
Posłuchaj:
A w ramach „światełka do nieba”, zamiast tradycyjnych niegdyś fajerwerków, zaplanowano teatr ognia i… flary.