Baza rodzin Szlachetnej Paczki już gotowa
Ze względu na bezpieczeństwo, dane rodzin w bazie zostały zmienione. Ich historie są jednak autentyczne i bolesne, mówi koordynatorka regionalna Szlachetnej Paczki z Sieradza Karolina Piekarek. Dlatego co roku mieszkańcy mobilizują siły by przekazać potrzebujących wszystkie rzeczy z listy potrzeb, dodaje.
– Paczka jest tak naprawdę fajnym sposobem na integrację. Warto zebrać się w grupę i zrobić coś fajnego, coś niewiarygodnego. Mądra pomoc polega na tym żeby dać potrzebującemu wędkę żeby on później mógł wstać, stanąć na własnych nogach, znaleźć pracę i zadbać o siebie – mówi Karolina Piekarek.
Lista Szlachetnej Paczki podzielona na regiony
Lista rodzin podzielona jest na regiony, by wolontariusze mogli zebrać dary w jednym miejscu i osobiście dostarczyć. Pomoc organizowana jest już od ponad 20 lat.
– Dla tych, co dostają taką pomoc, jest czasami niezbędne, a dla tych, którzy obdarowują, jest to spełnienie swoich marzeń – mówi jeden z mieszkańców Sieradza.
Rodzinom włączonym do akcji brakuje podstawowych rzeczy – mebli, sprzętu AGD, opału, żywności czy leków. Są też dodatkowe listy marzeń, to głównie z myślą o dzieciach. Dary zostaną dostarczone w czasie weekendu cudów, czyli 16 i 17 grudnia. W ubiegłym roku, tylko w regionie sieradzkim, wsparcie otrzymało 70 rodzin.