Więź z dzieckiem od pierwszych chwil – uzupełniający urlop rodzicielski
W Polsce około 20 000 dzieci rodzi się za wcześnie lub – mimo urodzenia w terminie – musi pozostać w szpitalu. Wtedy urlop macierzyński, podczas którego buduje się i zacieśnia więź z dzieckiem, upływa z ograniczonym kontaktem z noworodkiem. A kiedy dziecko, czasem po kilku miesiącach, wraca do domu – opiekunowie niebawem muszą wrócić do pracy. 19 marca weszła w życie nowelizacja Kodeksu pracy: uzupełniający urlop macierzyński, który przysługuje nie tylko matkom, ojcom, ale też prawnym opiekunom, rodzicom zastępczym czy adopcyjnym. O tym rozwiązaniu, ale też o budowaniu więzi w ogóle, o kangurowaniu i neonatologicznym dzwonie zwycięstwa rozmawiamy z gośćmi: doktorem Marcinem Kęsiakiem, ordynatorem Oddziału Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala im. Madurowicza, Agnieszką Tułacz, psychopedagożką i psychoterapeutką systemową oraz Katarzyną Dyńską-Kukulską, mamą wcześniaka i założycielką Fundacji MatkoweLove.00:00
1X
Przykro mi, ale nic nie znalazłem.
Proszę wpisać inną frazę
Komentowane 2
Świety podcast! Jako mamie wcześniaka, już 14 latka, mocno brakowało mi takiego podejścia. Chylę czoła przed działaniami Fundacji. Dzięki ich materiałom i takim rozmowom, jak ta, łatwiej jest mi zrozumieć syna.
Też potwierdzam. Pani Kasia jest CUDOWNĄ osobą, gdyby nie ona te 5 lat temu, pewnie nasza wcześniacza przygoda z córką, okupiona byłaby większą traumą. Pani Kasiu DZIĘKUJĘ.