Pochód Juwenaliowy łódzkich studentów
Pochód Juwenaliowy wraca do Łodzi po 5 latach przerwy. Samorządy uczelni zrzeszonych w Łódzkim Partnerstwie Akademickim, wraz z głównym sponsorem, Urzędem Miasta Łodzi oraz Fundacją Fumed dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi organizują na studencki pochód ulicą Piotrkowską.
Studenci wyruszą jutro (8 maja) o godz. 12 z Placu Wolności, pochód zakończy się przy Pasażu Schillera.
Od godz. 13 rozpocznie się wielki finał wydarzenia – przekazanie kluczy do miasta studentom łódzkich uczelni, koncert Światów Sztucznych, 5AM oraz Majki Jeżowskiej.
Zmiany w rozkładach MPK-Łódź
W związku z organizacją Pochodu Juwenaliowego Łódzkich Uczelni po ul. Piotrkowskiej (na odcinku od pl. Wolności do posesji nr 110), w dniu 8 maja (środa) w godz. ok. 12:00 – 13:30, zmianie ulegną trasy linii 59, 80A, 83, 96 i Z13.
- linia 59: RADOGOSZCZ WSCHÓD – Świtezianki, Sikorskiego, Zgierska, Zachodnia, Ogrodowa, Nowomiejska, pl. Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rewolucji 1905 r., Sterlinga, Jaracza, P.O.W., Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Milionowa, Piotrkowska, pl. Reymonta, Rzgowska, Zarzewska, Kilińskiego, Broniewskiego, Rzgowska, Bankowa, Śląska, Kilińskiego – DW. ŁÓDŹ CHOJNY. DW. ŁÓDŹ CHOJNY – Kilińskiego, Zarzewska Rzgowską, pl. Reymonta, Piotrkowska, Milionowa, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, P.O.W., Jaracza, Kilińskiego, Pomorska, pl. Wolności, Legionów, Zachodnia, Zgierska, Sikorskiego, Świtezianki – RADOGOSZCZ WSCHÓD.
- linia 80A: JANÓW – Hetmańska, Zakładowa, Książąt Polskich, Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska, Piłsudskiego, Kopcińskiego, Wydawnicza, Rodziny Grohmanów, Rodziny Kindermanów, Tuwima, Sienkiewicza, Piłsudskiego, Mickiewicza, Kościuszki, Struga, Łąkowa, Karolewska, Włókniarzy, Bandurskiego, Unii Lubelskiej, Konstantynowska, Krzemieniecka, Retkińska, Kusocińskiego, Armii Krajowej, Wyszyńskiego – RETKINIA. Zmiana wyłącznie w podanym kierunku.
- linia 83: PL. MIKULSKIEGO – Tuwima, Sienkiewicza, Piłsudskiego, Mickiewicza, Kościuszki, Struga, Żeromskiego, Zielona, Legionów, Unii Lubelskiej, Borowa, Siewna, Rąbieńska, Traktorowa, Rojna, Rydzowa, Szparagowa, Wersalska, Szczecińska – CM. SZCZECIŃSKA. Zmiana wyłącznie w podanym kierunku.
- linia 96: TEOFILÓW ROJNA – Rojna, Traktorowa, Aleksandrowska, Woronicza, Wielkopolska, Lutomierska, Włókniarzy, Drewnowska, Kasprzaka, Kutrzeby, Lutomierska, Zachodnia, Ogrodowa, Nowomiejska, pl. Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rewolucji 1905 r., Sterlinga, pl. Dąbrowskiego, Narutowicza, Kopcińskiego, Śmigłego Rydza, Przybyszewskiego, Książąt Polskich, Zakładowa, Hetmańska – JANÓW. JANÓW – Hetmańska, Zakładowa, Książąt Polskich, Przybyszewskiego, Śmigłego-Rydza, Kopcińskiego, Jaracza, Kilińskiego, Pomorska, pl. Wolności, Legionów, Zachodnia, Lutomierska, Wielkopolska, Woronicza, Helska, Aleksandrowska, Traktorowa, Rojna – TEOFILÓW ROJNA.
- linia Z13: RETKINIA – Wyszyńskiego, Retkińska, Krzemieniecka, Konstantynowska, Legionów, Zielona, Gdańska, Próchnika, Zachodnia, Legionów, pl. Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rewolucji 1905 r., Sterlinga, Jaracza, P.O.W., Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Kopcińskiego, Śmigłego Rydza, Niższa – DĄBROWA NIŻSZA. DĄBROWA NIŻSZA – Śląska, Kilińskiego, Broniewskiego, Śmigłego Rydza, Kopcińskiego, Jaracza, Uniwersytecka, Narutowicza, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, P.O.W., Jaracza, Kilińskiego, Pomorska, pl. Wolności, Legionów, Zachodnia, Więckowskiego, Gdańska, Zielona, Legionów, Konstantynowska, Krzemieniecka, Retkińska, al. Wyszyńskiego – RETKINIA.