Plac Wolności w Łodzi po społecznym odbiorze
W sobotę (2 marca) o godzinie 10 nastąpi oficjalne otwarcie placu Wolności w Łodzi. Wstępnie inwestycja miała trwać tylko do początku września ubiegłego roku. Przedłużyła się jednak najpierw do października, następnie listopada. Jesienią zapewniano, że potrwa tylko do końca 2023 r. Ostateczny termin wyznaczono dokładnie na 2 marca. Z tej okazji przewidziano wiele atrakcji.
W godz. 10:00–17:00 będzie można przejechać się zabytkowym tramwajem, bezpłatnie zwiedzić Muzeum Kanału „Dętka”, Archiwum Państwowe oraz Muzeum Farmacji. Specjalne oferty przygotowały również Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne, Muzeum Ciemności-Black World oraz Biblioteka Wolność.
Dzień przed premierą inwestycji wielu łodzian, spacerując w okolicy placu, robiło sobie zdjęcia. Zachwycone były nim m.in. dzieci z przedszkola nr 208.
W poniedziałek (26 lutego) mieszkańcy mogli porozmawiać, zgłosić uwagi przedstawicielom wykonawcy oraz dyrekcji Zarządu Inwestycji Miejskich.
Łodzianie o rewitalizacji placu Wolności:
Pierwsze wydarzenie na placu Wolności zostanie zorganizowane w sobotę (2 marca).
Plac wolności – nowa wizytówka miasta?
Przewodniczący Rady Miasta Łodzi Marcin Gołaszewski też uważa, że plac Wolności i jego nowy wygląd będzie wspaniałą wizytówką miasta.
– Jesteśmy tutaj nie tylko jako radni, ale także jako mieszkańcy, żeby zobaczyć jakość wykonania. Dzieciaki bawią się placu zabaw, to szczególnie cieszy. Jestem naprawdę pełen optymizmu, jeżeli chodzi o zmiany. Oczywiście, gdy są remonty, to zdarza się, że się coś przedłuża – tak jak w domu. Remontujemy dom, nie wszystko wypada w tym samym czasie, kiedy byśmy sobie życzyli. Tymczasem zbliżamy się ku końcowi remontowania na placu Wolności i bardzo jestem z tego dumny.
Po przebudowie zmieni się organizacja ruchu na płycie dawnego rynku. Torowisko zostanie przeniesione na północną stronę, a przystanki tramwajowe zostaną zintegrowane z autobusowymi.
Czytaj także: Atak nożownika w szpitalu wojewódzkim w Zgierzu. Mężczyzna usłyszał zarzuty
Wartość inwestycji to 35,5 mln zł.
Komentowane 9
a co pod ziemią, piach przykryje- zobaczymy za kilka miesięcy jak to było utwardzone i przygotowane
Czy wasze domowe remonty zaczynaja i koncza sie w terminie ? i bez poprawek ???.
Zawsze znajdzie się ktoś co mu nie pasuje i będzie biadolił
Czy teraz plac pozostanie zamknięty dla samochodów?
Nie ma nadzoru nad nwestycjami albo jeżeli jest to bardzo słaby pani prezyden i wice uśmiechają się przy kamerach robią zdjęcia i publikują na portalach społecznościowych a Łodzianie nie mogą dojść do swoich miejsc zamieszkania albo pracy.
Mieszkam na Teofilowie i jestem przerażony ponieważ mają zacząć remont Szczecińskiej Rąbieńdkiej Krakowskiej wystawili tablice remonty zaczną się w 2024 a niech podadzą kiedy się skończyć
Spoko retkinie juz sparalizowali i nic bie robią… Tak samo ul Śląska nastawiali henczusi miesiac temu i nic sie nie dzieje…
Co ty w ogóle pleciesz xD robią cały czas, tylko nie w deszczu
Szkoda tylko że każdy remont w Łodzi się przedłuża
Kiedy miał być remont zakończony i ile miał kosztować ? Może porównanie planu i realizacji pomogłoby ocenić zarządzanie takim przedsięwzięciem? Czy to jest zbyt skomplikowane i przerasta urzędników? Czy po prostu hucpa jest najważniejsza a nie rzetelne podsumowanie i ocena efektów ? Nie słyszałem merytorycznej dyskusj8 na ten temat i na temat innych inwestycji w Łodzi, słyszę tylko ze ktoś jest dumny i kocha Łódź…czy to nie zasłona dymna przy braku argumentów merytorycznych?