Park Staromiejski w Łodzi po remoncie
Powstał także tor rolkowy dla dzieci, plac zabaw z podziałem na strefy wiekowe i zielony amfiteatr. Miłośnicy ćwiczeń na świeżym powietrzu mogą korzystać z siłowni.
Osoby z niepełnosprawnościami mogą korzystać z przystosowanych wejść do parku od strony ul. Wolborskiej.
Dostępne są też trzy nowoczesne i automatyczne toalety publiczne, również przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Koszt inwestycji to prawie 34 mln zł.
Historia parku Staromiejskiego
W XIX w teren dzisiejszego parku był w dużej części zalany wodą. Powstał tu staw na rzece Łódce, obok kórego umieszczono młyn wodny. Pod koniec XIX wieku staw osuszono, a na terenie powstały budynki i ulice, gdzie kwitł drobny handel. Podczas II wojny światowej częśc budynków została zburzona przez hitlerowców, a ich mieszkańcy trafili do getta. Resztę budynków wyburzono po zakończeniu wojny. Podjęto decyzję o utworzeniu w tym miejscu parku. Powstawał on w latach 1951-1953 według projektu inż. Kazimierza Chrabelskiego.
na podst. mat. UMŁ
Komentowane 1
Nie wiem czy to jeszcze park, raczej plac zabaw różnych.Dla mnie park to zieleń przede wszystkim .Wszystko beton.Nie zdziwię się jak następny park to będzie sztuczna trawa pomiędzy chodnikami,albo tylko sztuczne kwiaty w gazonach.Ciekawe co tak wywindowało cenę?Zbędny łuk?