Minister infrastruktury Dariusz Klimczak przyjechał tam pociągiem i przedstawił dwa nowe projekty dotyczące kolei w Polsce.
Pierwszy dotyczy budowy stu dużych parkingów, przydworcowych.
Bardzo ważna jest punktualność i siatka połączeń. Bardzo ważne są warunki, które oferują nasi przewoźnicy, ale także to, gdzie możemy się przesiąść, gdzie chwilę przeczekać, zostawić swój pojazd. Dlatego wybudujemy w Polsce 100 nowych miejsc parkingowych, w tym 18 miejsc w województwie Łódzkim – powiedział Klimczak.
Największe parkingi przydworcowe mają powstać w Koluszkach, Bednarach, Tomaszowie Mazowieckim i w Skierniewicach.
Drugi projekt dotyczy remontu najbardziej zniszczonych i budowy zupełnie nowych szlaków kolejowych.
Tydzień temu rozpoczęliśmy ważną budowę linii kolejowej w całkowicie nowym przebiegu od Podłęża do Gdowa. Całość projektu, który będzie kosztował około 14 miliardów złotych, skróci podróż z Krakowa do Nowego Sącza z 3 godzin do godziny. To jest dobry argument na to, żeby przesiąść się z samochodu na pociąg – dodał minister.
W województwie łódzkim pierwsza ma być wyremontowana trasa do Opoczna.
Op. JK