Z „Laboratoriów przyszłości” można korzystać nie tylko stacjonarnie
Dzięki programowi „Laboratoria przyszłości” oprócz sprzętu, z którego uczniowie korzystają stacjonarnie, mają też możliwość rozmów z ekspertami i obcowania z laboratoryjnym sprzętem za sprawą wpisujących się w program Mobilnych Laboratoriów. Wsparcie w postaci nowego wyposażenia służy nie tylko uczniom, ale i nauczycielom – mówi łódzki kurator oświaty, Waldemar Flajszer.
– Oczywiście nic nauczyciela nie zastąpi, ale aktywna tablica i nauczyciel przygotowany, nauczyciel, który ma do dyspozycji Internet szeroko pasmowy z OSE, który dysponuje ekranem dotykowym – taki nauczyciel przygotowując się do lekcji ma znakomite narzędzia – podkreśla Waldemar Flajszer.
Posłuchaj:
Każdy samorząd, który złożył wniosek, otrzymał dofinansowanie
W skład wyposażenia wchodzą między innymi drukarki 3D – mówi wiceminister edukacji, Tomasz Rzymkowski.
– Budżet przewidziany na realizację tego przedsięwzięcia wynosił miliard złotych. Każdy samorząd, który tylko złożył wniosek, otrzymał proporcjonalnie do liczby uczniów i szkół, środki finansowe na doposażenie w ten nowoczesny sprzęt dydaktyczny, w tym drukarki 3D, ale również inne pomoce naukowe do pracowni technicznych, chemicznych, fizycznych i informatycznych – mówi Tomasz Rzymkowski.
Posłuchaj:
Na samo województwo łódzkie na programy aktywna tablica i laboratoria przyszłości wpłynęło 150 mln zł. Aktualnie po kraju jeździ 16 mobilnych laboratoriów.