Kobiety nadal będą rodzić w Piotrkowie
Przyszłe mamy z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego mogą odetchnąć z ulgą. Narodowy Fundusz Zdrowia rozstrzygnął dziś rokowania dotyczące leczenia szpitalnego na oddziałach położniczo-ginekologicznym, pediatrycznym i neonatologicznym.
Dziś przed godziną 10:00, Narodowy Fundusz Zdrowia z sukcesem rozstrzygnął rokowania dotyczące leczenia szpitalnego na oddziałach: położniczo-ginekologicznym, pediatrycznym i neonatologicznym, a także w izbie przyjęć. Oznacza to, że kobiety będą mogły rodzić w Piotrkowie – mieszkańcy Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego, mogą bez przeszkód i przerw korzystać z porodów oraz lecenia szpitalnego na tych właśnie oddziałach. Umowa będzie kontynuowana bez żadnych przerw przez Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika, bo właśnie ten świadczeniodawca przystąpił do rokowań i otrzymał umowę – informuje Anna Leder z ŁOW NFZ.
Umowa zostanie podpisana od 1 lutego do 30 czerwca 2026 roku. Wszystkie świadczenia będą realizowane w szpitalu przy ulicy Roosevelta 3 w Piotrkowie Trybunalskim, a kobiety nadal będą mogły rodzić w Piotrkowie.
Czytaj także: Remont Krakowskiej na najbardziej dziurawym jej odcinku ma się rozpocząć w marcu. O dalszym fragmencie ulicy na razie cisza [ZDJĘCIA + WIDEO]
Przypomnijmy, że poprzednie dwa postępowania ogłoszone przez NFZ nie odniosły żadnego skutku, ponieważ nie wpłynęły na nie oferty. Trzecie podejście to postępowanie, które miało zapewnić mieszkańcom powiatu piotrkowskiego i Piotrkowa Trybunalskiego dostęp do ciągłości leczenia.
Będzie remont szpitala wojewódzkiego
Wicemarszałek Piotr Adamczyk zapowiedział natomiast, że Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika przy Rakowskiej w Piotrkowie Trybunalskim zostanie zmodernizowany.
– W szpitalu rozpoczyna się wielki remont, termomodernizacja budynku, która pozwoli na docieplenie i zgromadzenie oszczędności w ogrzewaniu.
W konferencji brał udział również wicemarszałek Zbigniew Ziemba, który jutro poinformuje dziennikarzy o planowanych zmianach podczas briefingu.
Łączny koszt prac w piotrkowskim szpitalu wyniesie około 20 milionów złotych. Z budżetu województwa ma pochodzić 5,5 miliona. Pozostałe środki pozyskane zostaną z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. 600 tys. wyłoży szpital z własnych funduszy.