26-latek oszukał metodą “na wnuczka”
Działania przeprowadzone przez policjantów ze Szczercowa i Bełchatowa doprowadziły do zatrzymania 26-letniego mieszkańca Częstochowy. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest sprawcą przestępstwa „na wnuczka”. Podejrzany już usłyszał zarzut oszustwa, a sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.
92-letni senior ofiarą przestępstwa
25 stycznia 2023 roku oficer dyżurny bełchatowskiej komendy został poinformowany o oszustwie, gdzie ofiarą przestępców padł 92-letni senior. Oszuści, działając metodą “na wnuczka”, wyłudzili oszczędności, które senior trzymał w domu.
Policjanci ustalili przebieg zdarzenia. Na telefon stacjonarny do starszego pana, mieszkańca powiatu bełchatowskiego, zadzwoniła kobieta. Poinformowała, że jego wnuczek jest sprawcą wypadku, potrącił kobietę w ciąży, która na skutek zdarzenia poroniła. W trakcie tej rozmowy senior słyszał też przez telefon zrozpaczony głos rzekomego wnuka proszącego o pomoc. Oszustka oznajmiła, że wnuk uniknie odpowiedzialności i kary „więzienia”, jeżeli senior przekaże dużą ilość gotówki „policjantowi”, który do niego przyjedzie. Zmanipulowany przez przestępców straszy pan spakował w kopertę swoje oszczędności i przekazał je obcemu mężczyźnie, który pojawił się pod jego domem. Był przekonany, że w ten sposób pomaga swojemu wnukowi. Szybko jednak przekonał się, że całe zdarzenie było oszustwem metodą “na wnuczka”.
Podejrzany zatrzymany następnego dnia
W sprawę natychmiast zaangażowali się policjanci. Sprawdzali każdą informację mogącą doprowadzić ich do ustalenia sprawcy.
Na pierwszy z właściwych tropów wpadli szczercowscy policjanci. Następnie w wyniku intensywnej pracy i wnikliwych policyjnych działań funkcjonariusze zgromadzili materiały, na podstawie których wytypowano sprawcę.
Czytaj także: Remont Krakowskiej na najbardziej dziurawym jej odcinku ma się rozpocząć w marcu. O dalszym fragmencie ulicy na razie cisza [ZDJĘCIA + WIDEO]
26-latek, mieszkaniec Częstochowy, został zatrzymany przez kryminalnych już następnego dnia po zdarzeniu. Był zaskoczony, kiedy w drzwiach jego mieszkania stanęli stróże prawa. Przeszukując jego mieszkanie policjanci odnaleźli tam część fantów pochodzących z przestępstwa.
Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa metodą “na wnuczka”, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd na wiosek prokuratury tymczasowo aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy.