II Łódzki Panel Obywatelski
Podczas dzisiejszego (11 marca) spotkania w ramach bloku tematycznego „Identyfikacja problemu oraz konsekwencje nadmiernej emisji gazów cieplarnianych. Wprowadzenie do panelu” uczestnicy panelu zapoznali się z dwoma tematami dotyczącymi gazów cieplarnianych oraz konsekwencji ich szkodliwej emisji.
– Eksperci i naukowcy przekazywali wiedzę merytoryczną, przedstawiciele miasta komentowali i informowali mieszkańców na temat tego, co jest w mieście robione i planowane do zrobienia. Kolejne spotkania również będą po to, by debatować i wspólnie wypracować rekomendacje, co należałoby jeszcze zrobić w mieście, żeby ten cel osiągnąć – mówi Grzegorz Leszczyk, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa.
II Łódzki Panel Obywatelski zorganizowała Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego wraz z naukowcami-ekspertami z UŁ i Urzędem Miasta Łodzi.
Łódzki Panel Obywatelski. Kolejne spotkanie odbędą się w terminach:
- 18 marca. Blok tematyczny: „Ograniczanie emisji gazów cieplarnianych: w kierunku miasta neutralnego klimatycznie – przegląd dobrych praktyk”. Tematy:
- 3. Transport w mieście – ekspert dr Szymon Wójcik, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ
- 4. Gospodarka odpadami w mieście
Czytaj: Śmiertelny wypadek w Dobryszycach. Zginął 73-letni kierowca
- 25 marca. Blok tematyczny: „Ograniczanie emisji gazów cieplarnianych: w kierunku miasta neutralnego klimatycznie – przegląd dobrych praktyk”. Tematy:
- 5. Budownictwo w mieście – ekspert dr inż. Daniel Tokarski, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ
- 6. Energetyka w mieście
Następnie, podczas dwóch spotkań tzw. deliberacyjnych (15 i 22 kwietnia), paneliści wypracują rekomendacje działań w ramach omówionych wcześniej tematów, które to rekomendacje zostaną przekazane prezydent miasta.