“Barszcz ukraiński” w Centrum Dialogu
W trakcie Dnia Kultury Ukraińskiej uczestnicy zapoznają się ze zwyczajami i tradycja naszych sąsiadów zza wschodniej granicy, mówi koordynatorka z Centrum Dialogu Jolanta Lechowska-Białecka.
– Jest to dzień integracji łodzian, tych urodzonych tutaj, ale i tych przybyłych z różnych stron świata. Mamy do dyspozycji warsztaty rękodzielnicze, wystawę ukraińskiego rękodzieła, możliwość zawiązania chust ukraińskich i zrobienia sobie zdjęcia – wylicza Jolanta Lechowska-Białecka.
Posłuchaj:
Na chwilę zapomnieć o dramacie wojny
Jak zaznacza artystka pochodząca z Chersonia – Mariia Snisarenko – dzień ukraiński integruje i pozwala na chwile zapomnieć o dramacie wojny na Ukrainie.
– Po pierwsze to celebracja naszej kultury, a po drugie możemy spotkać się w takim miejscu, w atmosferze bardzo nieformalnej. Możemy poznać się z Polakami, którzy tu mieszkają i miło spędzić czas – mówi Mariia Snisarenko.
Posłuchaj:
Cykl ŁÓDZKOŚĆ to spotkania wielokulturowe, które będą się odbywały raz w miesiącu z racji jubileuszu 600-lecia Łodzi.