Animal Helper w Łódzkiem. Jak działa aplikacja?
W województwie łódzkim od 12 kwietnia działa aplikacja Animal Helper – to taki numer 112, tyle, że dla zwierząt. Aplikacja przyjmuje zgłoszenia z pięciu województw – obok łódzkiego to:
- pomorskie,
- zachodniopomorskie,
- wielkopolskie,
- śląskie.
Docelowo planowane jest rozszerzenie działalności na całą Polskę.
Zgłoszenie może do nas trafić w dwojaki sposób. Pierwszy to połączenie telefoniczne. Wówczas nasz operator wprowadza wszystkie informacje do systemu i następnie przekierowuje je do odpwiedniej jednostki. Druga opcja to formularz. Zachęcamy do korzystania z niej, można wszystko dokładnie opisać i od razu dołączyć zdjęcia oraz materiały wideo – tłumaczy Magdalena Matelska z Animal Helper.
Aplikacja Animal Helper funkcjonuje od listopada ubiegłego roku – pilotażowa faza miała miejsce w województwie pomorskim. Do kwietnia wpłynęło blisko 3000 zgłoszeń.
Narzędzie ma m.in. zapobiec sytuacji, jaka miała miejsce w Łodzi w marcu. Pracownicy sortowni śmieci na ulicy Zamiejskiej znaleźli dwa małe kotki wyrzucone do śmieci w styropianowym opakowaniu.
Posłuchaj i dowiedz się więcej:
Wsparcie dla Animal Patrolu
W Łodzi od wielu lat działa Animal Patrol Straży Miejskiej. W ubiegłym roku zrealizował blisko 5 tys. zgłoszeń. – Były to zgłoszenia dotyczące zarówno kontroli dobrostanu zwierzęcia, ale też i interwencyjne, czyli jakieś zwierzę, które się zagubiło, zostało potrącone – Joanna Prasnowska ze Straży Miejskiej w Łodzi.
Od 12 kwietnia Animal Helper zgłosiło do łódzkiej straży miejskiej kilka interwencji. Sama aplikacja, zarówno jak i Animal Patrol działają całą dobę.
O działaniach Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi oraz o współpracy z Animal Helper, rozmawialiśmy z Joanną Prasnowską z łódzkiej Straży Miejskiej