Środa, 17 sierpnia
Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty… Oto kilka propozycji, w których warto wziąć udział.
XVIII edycja Letniej Sceny. Sprawdź program spektakli [teatr]
W programie znalazło się w sumie jedenaście spektakli z całej Polski. Spektakle pokaże między innymi krakowski Stowarzyszenie Teatr Mumerus. Fundacja Teatru Czwarte Miasto z Gdyni, czy stołeczny Teatr w Walizce.
17 sierpnia, godz. 19.00
BAR POD ZDECHŁYM PSEM
na podstawie utworów Władysława Broniewskiego
Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny (Toruń)
Monodram poetycki z częściowo śpiewanymi wierszami Władysława Broniewskiego według scenariusza Krzysztofa Kolbergera, to rzecz o mocy i niemocy twórczej, zawieszeniu miedzy miłością i jej brakiem, biesach popychających bohatera do samobójstwa. Jest opowieścią o walce bohatera poety, z własnymi słabościami, w tym z niszczącą go chorobą alkoholową.
Reżyseria, scenografia: Emilian Kamiński
Muzyka: Włodzimierz Nahorny
Występuje: Dariusz Bereski

Kolejna edycja Niezależnego Salonu Łódzkich Twórców [wystawa]
Już po raz trzeci młodzi artyści związani z Łodzią prezentują swoje prace na dwóch wystawach.
Niezależny Salon Łódzkich Twórców to miejsce prezentacji prac plastycznych młodych artystów związanych z Łodzią. W tym roku wystawa ma dwie odsłony. Jedną w Galerii Akademii Sztuk Pięknych przy Piotrkowskiej i drugą w Galerii Bałuckiej.
Na ekspozycje składa się ponad stoprac z zakresu malarstwa, rysunku, grafiki, fotografii, rzeźby, asamblażu i designu. Wiele z nich nawiązuje dosurrealizmu i pop-artu.
Pierwszy Niezależny Salon Łódzkich Młodych Twórców został nominowany do wystawy roku w plebiscycie zorganizowanym przez Plaster Łódzki, zajmując ostatecznie 2. miejsce w konkursie. Drugi, prezentowany w Centralnym Muzeum Włókiennictwa, cieszył się dużą frekwencją – obejrzało go blisko 17 tysięcy osób. W tym rokuorganizatorzy liczą też na zainteresowaniekolekcjonerów i marszandów.
Pierwsza odsłona trzeciego Niezależnego Salonu Łódzkich Twórców prezentowana jestw Galerii ASP przy ul. Piotrkowskiej od 2 do 30 sierpnia. Druga – od 5 do 28 sierpnia w Galerii Bałuckiej.

III Ogólnopolski konkurs na małą formę dramatyczną [nabór]
Dom Literatury w Łodzi ogłosił trzecią edycję konkursu na małą formę dramatyczną. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 września.
W konkursie mogą wziąć udział polskojęzyczni twórcy. Nadesłany dramat nie może być wcześniej publikowany, ani wystawiany przez profesjonalny teatr.
Preferowane będą teksty, które zrealizowane mogą być w małych salach teatralnych, z określoną liczbą aktorów. Długość dramatu nie powinna być większa niż 100 znormalizowanych stron maszynopisu.
Najciekawszym pracom jury przyzna nagrody i wyróżnienia. Pula nagród to 5 tysięcy złotych. Nagrodzony dramat doczeka się także czytania performatywnego na scenie Domu Literatury w Łodzi.
Prace należy wysyłać do 4 września na adres Domu Literatury przy Roosevelta 17 z dopiskiem “Konkurs Na Małą Formę Dramatyczną”.

Co grają na Polówce? Sprawdź repertuar [film]
Dziewiąta edycja Letniego Festiwalu Filmowego Polówka to siedem miejsc, blisko siedemdziesiąt filmów i codzienne projekcje w plenerze.
ŚRODA PARK JULIANOWSKI
BOYS
Wartoprzeczytać
Sekcja Boys to selektywny wybór filmów o facetach. Będziemy podpatrywać męskie rozterki, dorastanie i zmaganie się z codziennością. Dowiemy się co to męska przyjaźń, braterstwo i lojalność. Spotykamy się przy amfiteatrze. Miejsce zapasowe w przypadku niepogody – brak.
17.08 – Turysta
