Poniedziałek, 25 kwietnia
Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty… Oto kilka propozycji, w których warto wziąć udział.
Festiwal Nauki Techniki i Sztuki w Łodzi [program]
Łódzkie Towarzystwo Naukowe po raz szesnasty zorganizuje Festiwal Nauki Techniki i Sztuki w Łodzi. Impreza potrwa do 26 kwietnia.
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Festiwalu prof. dr hab. Wojciech Wolf z Politechniki Łódzkiej jest przekonany, że impreza ma się coraz lepiej, bo coraz większa liczba naukowców-wolontariuszy pracuje przy jej organizacji. – Ważna jest rola Łódzkiego Towarzystwa Naukowego, które koordynuje pracę i finansuje imprezę, ale pomaga nam też miasto – dodaje.
Dyrektor Biura Festiwalu, dr Edward Karasiński z Łódzkiego Towarzystwa Naukowego twierdzi, że nazwa tegorocznej edycji imprezy “Wiedza bez granic” sprowokowała organizatorów, by XVIFestiwal Nauki Techniki i Sztuki w Łodzi odbył się także poza granicami naszego miasta.
Festiwal potrwa do 26 kwietnia, a plan wydarzenia znajduje się TUTAJ.
Akupiktury w Galerii Opus [wernisaż]
“Akupiktury” to tytuł wystawy Beaty Ewy Białeckiej, którą oglądać można w Galerii Opus.
Z swoich pracach artystka zajmuje się różnymi aspektami kobiecości we współczesnym świeci.
Beata Ewa Białecka jest absolwentką ASP w Krakowie. Była nominowana do “Paszportu Polityki” w kategorii Sztuki Wizualne oraz Sovereign European Art Prize. Wyróżniona przez Redakcję kwartalnika ARTLUK. Sztuka na Spad. Laureatka Nowych Tendencji w Malarstwie Polskim 2, BWA Bydgoszcz. Jej prace prezentowane są w wielu polskich i zagranicznych kolekcjach.
Wystawa będzie czynna do 15 maja w Galerii Opus przy Łąkowej 29.
“Czytam więc jestem” z Wojciechem Szymańskim [spotkanie]
W kolejnej odsłonie cyklu “Czytam więc jestem” odbędzie się spotkanie z Wojciechem Szymańskim. Organizatorzy zapraszają do rozmowy o historii jednej z czołowych uczelni,czyli o Politechnice Łódzkie.. Poważny temat poruszymy nieco z przymrużeniem oka na podstawie książki “Fabryka inżynierów onegdaj, czyli pierwsze lata Politechniki Łódzkiej w anegdotach i wspomnieniach absolwentów”, o której profesor Jan Krysiński – czterokrotny rektor PŁ powiedział: “Dziękuję Panu , Panie inżynierze za tę książkę, bo jest to książka o naszej młodości.”
Wstęp na spotkanie wolny, rozmowie towarzyszyć będzie pokaz slajdów. Początek o 18 w POS przy Krzemienieckiej 2a.
Łódzkie Madame Tussauds. Zabawa dla całych rodzin [wystawa]
Jack Sparrow, Shrek, Batman i Smerfy – to tylko niektórzy z bohaterów otwartej w Łodzi Wytwórni Figur Woskowych.
To nietypowa, czasowa ekspozycja przedstawiająca najbardziej popularne postaci z bajek i filmów w skali 1:1. – Wszystkie figury wykonane są przez polskich rzeźbiarzy z całego kraju. Ekspozycja będzie się powiększać. Teraz czekamy na figurę Lady Gagy i Katy Perry – mówi Karolina Stawicka z Wytwórni.
Muzeum odwiedzać mogą zorganizowane wycieczki, ale także rodzice z dziećmi. Na miejscu organizowane są także warsztaty plastyczne. – Generalnie takim głównym celem było stworzenie miejsca, które daje możliwość aktywnego spędzenia czasu na przykład w niedzielne popołudnie. Dzieci są zadowolone i bawią się świetnie – dodaje Karolina Stawicka.
Wytwórnię Figur Woskowych przy Sienkiewicza w Łodzi można odwiedzać do 1 lipca. Później ekspozycja zostanie przeniesiona do Wrocławia.