Zakończył się Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych
W niedzielę (24 kwietnia) zakończył się XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. W tym roku odbyło się dziewięć spektakli, były dyskusje, spotkania z twórcami, koncert oraz multimedialna wystawa.
![Zakończył się Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych 1 24551 2b81bdbf097650878c5b2716b2aeaff5](/wp-content/archiwum/files/24551-2b81bdbf097650878c5b2716b2aeaff5.jpg)
Andrzej Jakubas,rzecznik Teatru Powszechnego w Łodzi: – To był ostatni wieczór festiwalowy, mieliśmy też panel “Artysta i jego ograniczenia”. Festiwal się kończy, a właściwie się zaczyna, bo już są prowadzone prace nad nowym festiwalem. Jury to publiczność i to oni wybierają najlepszą aktorkę, najlepszego aktora i najlepszy spektakl festiwalu. Jest głosowanie internetowe, więc myślę, że w tym tygodniu poznamy zwycięzców tegorocznej edycji festiwalu.
Ostatniego dnia festiwalu w przestrzeniach EC1 Łódź Miasto Kultury, odbyła się prapremiera sztuki napisanej specjalnie dla Teatru Powszechnego w Łodzi. Spektakl pod tytułem “Tango Łódź” Radosława Paczochy wyreżyserował dyrektor teatrów w Gdańsku i Bydgoszczy Adam Orzechowski. – Nie chodziło nam o to, aby jeden z Gdańska a drugi z Warszawy, teraz coś tu odkrywali mieszkańcomŁodzi na temat tego miasta. Natomiast chcieliśmy znaleźć jakiś poziom metafory, uniwersalizmu, który Łódź by wpisał z kondycję całego naszego społeczeństwa. Więctutaj ten rytm od 1905 roku przez całe stulecia jest bardzo dobrym przykładem na ujawnienie pewnych mechanizmów rządzących światem. I my to próbujemy tu pokazać – opowiada reżyser.
Organizatorem festiwalu jest Teatr Powszechny w Łodzi. W tegorocznym repertuarze znalazły się przedstawienia m.in. Jana Klaty, Michała Zadary i Jana Englerta.
WIĘCEJ INFORMACJIO KULTURALNEJ ŁODZI I REGIONIE. SPRAWDŹ TEŻ NASZ KALENDARZ WYDARZEŃ. |