Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To Wydarzenie minęło.

Warsztaty dla rodziców z Centrum Nauki Kopernik. “Nauka dla Ciebie w domu”

24 września 2022

Warsztaty dla rodziców z Centrum Nauki Kopernik

Warsztaty dla rodziców z Centrum Nauki Kopernik

Wszystko za sprawą programu „Nauka dla Ciebie w domu”, będącego częścią wspólną projektu Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.

W bezpłatnych warsztatach z towarzyszenia dzieciom w wyzwaniach poznawczych w sumie udział weźmie 20 rodzin. Po zakończeniu zajęć każda rodzina otrzyma zestaw do wspólnego eksperymentowania w domu.

W trakcie warsztatów rodzice i opiekunowie pod okiem edukatorów z Centrum Nauki Kopernik będą pogłębiać swoją wiedzę na temat mądrego towarzyszenia dzieciom podczas eksperymentowania. Poznają pozytywne aspekty nauki poprzez zabawę. Dowiedzą się, jak rozbudzić ciekawość swoich dzieci. Wspólnie z prowadzącymi przyjrzą się doświadczeniom naukowym widzianym z perspektywy dziecka oraz związanym z nimi wyzwaniom poznawczym. Nie zabraknie także ćwiczeń z pozytywnego dowartościowywania i budowania poczucia własnej wartości u dziecka w wyważony sposób.

Czytaj także: Festiwal Sztuki Jabłka w Bełchatowie 2022 [PROGRAM]

Zestaw „Nauka dla Ciebie w domu” do rodzinnego eksperymentowania zawiera nie tylko propozycje samodzielnych eksperymentów, ale również niezbędne do ich wykonania materiały oraz wskazówki pedagogiczne ułatwiające rodzicom konstruktywne towarzyszenie dzieciom podczas ich prób odkrywania świata.

Za sprawą Koła Gospodyń Wiejskich Poraj Parzniewice są jedną z dziesięciu miejscowości w Polsce, w których odbywają się w tym roku warsztaty „Nauka dla Ciebie w domu”. Do końca października zajęcia z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik zostaną zorganizowane jeszcze dla mieszkańców Rozprzy, Sulejowa, Dobkowa, Stargardu i Przedborza.

Organizatorzy

Koło Gospodyń Wiejskich Poraj
Ministerstwo Edukacji i Nauki

Witaz ponownie!

Zaloguj się poniżej do swojego konta

Przypomnij hasło

Please enter your username or email address to reset your password.

Dodaj nową listę

Skip to content
P