Wybuch pieca w Strykowie
W poniedziałek (17 kwietnia) o godz. 17.47 strażacy otrzymali zgłoszenie, że doszło do wybuchu pieca w jednym z budynków przy ul. Batorego 1 w Strykowie. – Do wybuchu doszło w mieszkaniu na parterze. Jedna osoba została poszkodowana, to około 40-letni mężczyzna – mówi mł. bryg. Jędrzej Pawlak, oficer prasowy KW PSP w Łodzi.

Poparzonemu mężczyźnie pomocy udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego, następnie został on przetransportowany do szpitala.
35 osób ewakuowanych
Z budynku, jeszcze przed przybyciem strażaków, łącznie ewakuowało się 35 osób. Na miejscu pracowało 5 zastępów straży pożarnej (4x PSP i 1x OSP). – Prawdopodobną przyczyną wybuchu było umieszczenie łatwopalnej substancji, bądź pojemnika typu dezodorant w piecu typu koza – dodaje mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

Na miejscu był także powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, który uznał, że nie ma przeszkód dla dalszego użytkowania budynku i pozwolił na powrót lokatorów do ich mieszkań.