Klimek z dystansu, ale za słabo. Wybili obrońcy.
Z kontrą wyszedł Szmyt. Zagrał w pole karne do jednego z kolegów, ale ten stracił piłkę na rzecz Silvy.
Faul Tiru w środku pola. Piłka dla miejscowych.
13'
Rondić szukał podaniem Terpiłowskiego. Dobrze ustawiony był jednak Pleśnierowicz.
14'
Dobrze wrzutka Milosa w pole karne Warty. Rondić ubiegł niepewnego Grobelnego, ale nie zdołał oddać czystego strzału. Tylko róg.
15'
Bez historii, ale Alvarez ma szansę na powtórkę. Po wrzutce w polu karnym Sanchez fauluje Savicia.
16'
Zagranie do Sancheza. Hiszpan uciekał Tiru, ale nie zdołał oddać czystego strzału na bramkę Grobelnego. Skończyło się tylko na strachu. Napastnik Widzewa jeszcze zderzył się z bramkarzem.
18'
Przewinienie Ciganiksa przy bocznej linii. Zaczną przyjezdni.
19'
Za mocne podanie do Savicia.
20' 0:1 Bramka
M. Eppel
Asystent: K. Szmyt
GOL! Po błędzie widzewiaków, przejął piłkę Szmyt, wpadł w pole karne, zagrał do Eppela, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Atakował Widzew, ale to Warta wychodzi na prowadzenie.
M. Eppel
22'
Szybko mógł wyrównać Widzew. Ciganiks zagrał w pole karne do Sancheza. Hiszpan nie przyjął dobrze piłki i ta mu odskoczyła. Następnie bilard w polu karnym Warty, ale ani Rondić, ani Terpiłowski nie dali rady skierować piłki w stronę bramki.
23'
Wrzutka Kuna w pole karne. Grobelny uprzedził jednak nabiegającego Sancheza.
25'
Dośrodkowanie Klimka, ale po nodze jednego z obrońców. Spokojnie interweniuje Grobelny.
26'
Dalekie wybicie Grobelnego, prosto do... Ravasa.
26'
Grobelny już próbuje kraść czas. Nie minęło jeszcze nawet pół godziny meczu...
27'
Dośrodkowanie Alvareza w pole karne, wybija Pleśnierowicz. Raz jeszcze Hiszpan, ale tym razem do nikogo. Zacznie Warta.
28'
Sanchez zachęca kibiców do jeszcze głośniejszego dopingu.
29'
Jeszcze jedno dośrodkowanie w pole karne Warty. Rondić się jednak pogubił, nie było zagrożenia.
30' Zmiany
Wchodzi:F. Borowski
Schodzi:Miguel Luís
Pierwsza zmiana w Warcie. Wymuszona urazem Portugalczyka.
F. Borowski
31'
Kolejny róg. Na razie niewiele z nich wynika.
31'
Alvarez w pole karne, ale wybili obrońcy. Przed polem karnym do piłki dopadł jeszcze Klimek, oddał strzał mocny, ale i bardzo niecelny.
33'
Kolejne pudło. Tym razem pomylił się Rondić. Rozregulowane celowniki mają gospodarze.
34'
Na spalonym Szmyt.
35'
Rondić przepchnął Tiru i oddał strzał z około 25 metrów. Prosto w Grobelnego.
36'
Rzut wolny dla łodzian. Po zagraniu ręką przez jednego z warciarzy.
36'
Eppel wybija piłkę po centrze Alvareza.
38'
Od bramki Grobelny.
38'
Borowski faulował Rondicia na połowie gospodarzy.
39'
Kolejny róg.
40'
Strzał Ciganiksa z pola karnego. Zablokowany przez poznańskich defensorów.
41'
Dośrodkowanie Klimka. Za głębokie. Zaczną przyjezdni.
41'
Widzew prowadzi w dośrodkowaniach 14:0. Nie ma z tego jednak żadnej korzyści.
42'
Następne dalekie zagranie w pole karne Warty. Ponownie bez zagrożenia.
43'
Klimek faulowany na wysokości własnego pola karnego.
45'
Zaczął Żyro, który powstrzymał Szmyta. Ruszył Widzew. Piłkę w polu karnym dostał Kun, ale jego strzał zablokował jeden z obrońców.
45'
Arbiter dorzucił 3 minuty.
45' +1'
Wrzutka Terpiłowskiego do Sancheza. Hiszpan jednak uprzedzony przez obrońcę.
45' +2'
9 rzut rożny, ale znów to samo. Bez strzału na bramkę.
45' +3'
To powinno być 1:1. Wrzutka Milosa na głowę Sancheza. Hiszpan tym razem doszedł do piłki, ale nie trafił do bramki. Zabrakło centymetrów.
45' +3'
Kolejna centra w \"szesnastkę\" Warty. Znów piłkę łapie Grobelny.
45' +4'
PRZERWA! Widzew atakował, ale to Warta prowadzi 1:0. Poznaniakom wystarczył jeden celny strzał. Wracamy za kwadrans.
46'
Jedziemy z II połową. Przy piłce łodzianie.
46'
Róg dla gospodarzy.
47'
Jeszcze jeden . Kończy wszystko Klimek z dystansu. Młodzieżowiec uderzył nad poprzeczką.
48'
Spore zamieszanie w polu karnym Warty. Do strzału doszedł Ciganiks, ale Łotysz trafił prosto w Grobelnego.
50'
Ciganiks szukał w polu karnym Sancheza. Piłka do Hiszpana jednak nie dotarła. Przy piłce wciąż łodzianie.
50'
Kolejna centra w pole karne. Tym razem zagrywał Kun, ale Rondicia uprzedził Szymonowicz.
51'
Zablokowany strzał Sancheza. Korner. Nic z niego nie wyszło. Z dystansu Ciganiks, znów zablokowany. Kolejny korner.
52'
Dobra interwencja Grobelnego po próbie Terpiłowskiego, znów róg. I znów bez zagrożenia. I tak to się kręci ;)
53'
Niecelny strzał Alvareza.
55'
Strzał da Silvy z dystansu. Do zapomnienia.
55'
Fatalne dośrodkowanie Rondicia.
56'
Milos nie utrzymał piłki w boisku. Zacznie Grobelny.
57' Zmiany
Wchodzi:T. Přikryl
Schodzi:S. Savić
Druga zmiana w zespole trenera Szulczka.
T. Přikryl
57'
59'
Ty do mnie, ja do ciebie. Widzewiacy wymieniają podania na własnej połowie.
59'
Dobre dośrodkowanie Milosa na głowę Rondicia. Bośniak oddał strzał, ale nad poprzeczką.
61'
I jeszcze jedna centra. Ciganiks do Sancheza, ale piłka tylko przeleciała przez czuprynę Hiszpana. Szykują się zmiany w Widzewie.
Schodzi:E. Terpiłowski
64'
Było blisko! Zagranie Nunesa w pole karne, Milos do Rondicia, ale strzał Bośniaka odbija Grobelny! Jeszcze raz Nunes, tym razem na głowę Tkacza. Młodzieżowiec uderzył jednak nad bramką.
65'
Pierwsza od dawna ofensywna akcja gości. Szmyt słabo i niecelnie.
66'
Na spalonym jeden z poznaniaków.
67' Żółta kartka
F. Borowski
Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Borowski napomniany za odkopnięcie piłki po gwizdku. Wcześniej Eppel faulował jednego z łodzian.
F. Borowski
70'
Kolejne dobre dośrodkowanie Nunesa. Ani Sanchez, ani Tkacz nie zdołali wbić piłki do bramki.
71' Zmiany
Wchodzi:J. Kiełb
Schodzi:M. Eppel
J. Kiełb
71' Zmiany
Wchodzi:J. Paszkowski
Schodzi:F. Borowski
J. Paszkowski
71' Zmiany
Wchodzi:M. Kopczyński
Schodzi:N. Mäenpää
M. Kopczyński
73'
Widzew ma coraz mniej czasu na wyrównanie. Nieco ponad kwadrans.
73'
Kun do Nunesa. Portugalczyk wysoko nad bramką.
74'
17794 kibiców - spiker właśnie podał meczową frekwencję.
75'
Zagranie Nunesa w pole karne. Prosto w ręce Grobelnego.
76'
Da Silva zatrzymał Prikryla. Piłka dla gości.
77'
Jeden z gości na spalonym. Zacznie Widzew.
77'
Zablokowany strzał Ciganiksa.
78'
Za mocne dośrodkowanie Nunesa.
79'
31:0 - festiwal dośrodkowań widzewiaków trwa w najlepsze. Tylko wciąż nic z tego nie wynika...
79'
Nunes za mocno do Milosa. Piłka opuściła boisko.
80'
Kolejna piłka posłana w stronę Sancheza. Hiszpan jednak zagrożenia nie stworzył.
82'
Mocne dośrodkowanie Milosa, Grobelny tylko dotknął piłki i nic z akcji nie wyszło. Jeszcze próbował z drugiej strony boiska Ciganiks, ale też bez korzyści.
I. Dawid
Zmiany 83'
Wchodzi:I. Dawid
Schodzi:D. Kun
Opaskę od Kuna przejął Ravas.
84'
Dawid przekazał na karteczce instrukcje od trenera dla Żyry. Ciekawe, co wymyślił Daniel Myśliwiec.
84'
Żyro już przekazał instrukcje kolegom. Tymczasem Warta ma korner.
85'
Dobre wyjście Ravasa do piłki zagrywanej przez Matuszewskiego.
85'
Szymonowicz faulowany we własnym polu karnym. Przewinił Żyro.
86'
Da Silva blokuje strzał Bartkowskiego. Jedna z nielicznych akcji gości.
87'
Poznaniacy kradną cenne minuty na połowie Widzewa.
88'
Chaotyczna próba ataku widzewiaków.
89'
Czy determinacja gospodarzy zostanie w końcu nagrodzona? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że miejscowi mają kolejny róg.
89'
Nunes na spalonym.
90'
90' +1'
Nunes w pole karne, wybijają obrońcy.
90' +2'
Nunes raz jeszcze, ale tym razem za mocno.
90' +2' Żółta kartka
J. Grobelny
Kradł czas i się doigrał. Wydaje się, że co najmniej pół godziny za późno.
J. Grobelny
90' +3'
Dawid fauluje Szmyta na wysokości własnego pola karnego.
90' +4'
Ostatnia okazja dla łodzian. Faulowany Nunes na wysokości pola karnego Warty. W \"szesnastce\' gości nawet Ravas.
90' +4'
Alvarez na głowę... Ravasa, ale Słowak niecelnie. To chyba koniec marzeń o punkcie w tym meczu.
90' +4'
KONIEC! Po tym meczu można napisać tylko jedno - nieskuteczny jak Widzew. 26 sytuacji bramkowych, 15 rzutów rożnych i cała masa dośrodkowań, a mimo to 3 punkty jadą do stolicy Wielkopolski. Warta oddała tylko JEDEN celny strzał... Porażka ekipy z al. Piłsudskiego oznacza, że strefa spadkowa coraz bliżej. Dziękuję za uwagę. Do zobaczenia przy okazji kolejnych transmisji na żywo. Spokojnego wieczoru.
Zmiany
62'
88
p
83'
62'
Zmiany
1
b
30'67'71'
71'
71'
57'
71'
Zmiany
30'
57'
62'
Widzew Łódź
62'
Widzew Łódź
71'
Schodzi
Wchodzi
71'
Schodzi
Wchodzi
83'
Widzew Łódź
Widzew Łódź
Bramkarze
Zawodnicy z pola
Bramkarze
Bramki
20'
Bramka
M. Eppel (Asystent: K. Szmyt)
Kartki
67'
Żółta kartka
90'
+2

W Łodzi zmierzą się dwie drużyny z dolnych rejonów tabeli. Kto okaże się lepszy - ekipa z Łodzi czy też zespół z Poznania?

Ciekawostką jest fakt, że tylko dwukrotnie w meczach tych drużyn rozgrywanych w Łodzi - jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku - bramki udało się zdobyć zarówno Widzewowi, jak i Warcie. W pozostałych przypadkach jeden z golkiperów pozostawał niepokonany.

Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią dzisiejszego (4 listopada) starcia na stadionie przy al. Piłsudskiego.