Ambasador #UniLodz z trzecim miejscem w konkursie Genius Universitatis 2023
Nagrodzony w tym roku Program Ambasador #UniLodz to autorski projekt Uniwersytetu Łódzkiego, który zacieśnia więzi uczelni ze studentami, a także pomaga lepiej docierać do kandydatów na UŁ z ważnymi dla nich informacjami.
– To są nasi studenci, którzy pomagają nam prowadzić komunikację. Teraz dostaliśmy nagrodę na konkursie właśnie za ten projekt. Chciałbym bardzo podziękować za pracę wszystkich ambasadorów – mówi Paweł Śpiechowicz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Łódzkiego.
Projekt Ambasador #UniLodz jest realizowany od marca 2022 r. Uczelnia wyłania ambasadorów w drodze rekrutacji spośród studentów uczelni, którzy następnie angażują się w rozliczne działania realizowane pod skrzydłami Centrum Komunikacji i PR UŁ.
Obecnie trwa druga edycja programu, w której Ambasadorami #UniLodz są:
- Ola Kocik,
- Aga Becherka,
- Natalia Kołodziejczak,
- Mateusz Sobociński,
- Stanisław Roszczyk
- Mateusz Pietras.
Ambasadorzy biorą udział w sesjach zdjęciowych i spotkaniach, uczestniczą w konsultacjach, dzięki którym zostają nanoszone zmiany w prowadzonej komunikacji. Studenci zgłaszają również pomysły i informują o inicjatywach, którym uczelnia powinna się przyjrzeć. Co więcej, ambasadorzy angażują się w projekty marketingowe, pojawiają się na organizowanych przez uczelnię wydarzeniach (w tym charytatywnych) i tworzą materiały, które uczelnia wykorzystuje w swoich działaniach online.
Czytaj także: Mobilne planetarium Centrum Nauki Kopernik dotarło do Galewic [ZDJĘCIA]
Program Ambasador #UniLodz został zauważony i doceniony przez inne uczelnie oraz przez ekspertów zajmujących się marketingiem i komunikacją.
Genius Universitatis 2023
Genius Universitatis, organizowany od 2012 roku, to największy konkurs na kreatywną rekrutację szkoły wyższej w Polsce. Ma charakter otwarty – jest adresowany do wszystkich polskich uczelni (również wydziałów i instytutów).
W tym roku prace konkursowe w Genius Universitatis 2023 oceniała kapituła ekspertów pod kierownictwem przewodniczącego – prof. dr hab. Artura Krajewskiego.
Kapituła analizowała każdą ze zgłoszonych prac, biorąc pod uwagę pięć kryteriów:
- nowatorstwo pomysłu,
- spójność z wartościami uczelni,
- czytelność i przyjazny charakter przekazu,
- estetyka i wartość artystyczna,
- umiejętny dobór narzędzi
W tegorocznej edycji konkursu Genius Universitatis 2023 35 jednostek (uczelni, wydziałów i instytutów) zgłosiło łącznie 103 prace i inicjatywy.