Trzecia Droga i Razem podsumowały kampanię wyborczą
Reprezentanci partii Razem, PSL-u, Polski 2050 Szymona Hołowni oraz społecznicy i członkowie rad osiedli – wszyscy tworzą koalicyjny Komitet Wyborczy Trzeciej Drogi. W piątek (5 kwietnia), w ostatni dzień kampanii wyborczej, podsumowali swoje dotychczasowe działania. Jak mówiła Ewa Szymanowska, kandydatka Trzeciej Drogi na prezydenta Łodzi, wspólnie chcą zmienić Łódź na lepsze.
Chcemy współpracować z przedsiębiorcami. Jeśli zostanę wybrana na prezydenta Łodzi deklaruję powołanie rady gospodarczej po to, by współpracować z lokalnymi biznesami, żeby słuchać potrzeb przedsiębiorców. Moja prezydentura ma być otwarta na dialog i współpracę z mieszkańcami, z radami osiedli. Wszyscy chcemy, żeby Łódź była zadbana i dobrze gospodarowana. Żeby był szybki, czysty i sprawny transport, żebyśmy nie stali w korkach – dodała.
Celem „odbicie” Sejmiku Województwa Łódzkiego
Grzegorz Kardas, lider listy Trzeciej Drogi, kandydat do Sejmiku Województwa Łódzkiego, podkreślił natomiast, że celem koalicji jest odbicie sejmiku spod władzy Prawa i Sprawiedliwości.
Chcemy uzyskać jak najlepszy wynik, by realnie odsunąć PiS od władzy w województwie łódzkim. Chcemy to zrobić, by Łódź była prawdziwą stolicą województwa i silnym miastem. Łódź bez środków z urzędu marszałkowskiego, bez zastrzyku środków unijnych nie podoła wyzwaniom, które czeka to miasto w pięciu najbliższych latach kolejnej kadencji – podkreślił.
Do głównych postulatów kandydatów Trzeciej Drogi należy m.in. usprawnienie komunikacji miejskiej i tania zielona energia w domu.

Filary wyborcze partii Razem
O to, żeby łodzianom żyło się lepiej dbać w radzie miejskiej chce także Adam Kępiński, kandydat partii Razem z 4 okręgu.
Filarami, na których się skupialiśmy, były przede wszystkim mieszkania oraz łatwy dostęp do kultury. Pojawiały się też inne tematy, jak partycypacja społeczna, czyli oddanie podmiotowości radom osiedli oraz transport publiczny. Ktokolwiek jeździ po mieście, odczuwa jego brak. Dokuczają nam korki, które teraz są w mieście. Ludzie są zmuszani do wyboru samochodu, bo nie mają realnej alternatywy, żeby poruszać się po mieście. Transport publiczny w Łodzi jest w fatalnym stanie i na tym chcemy się skupić – mówił.
Kandydaci partii Razem do rady miejskiej postulują m.in. o decentralizację domów kultury, powrót tramwaju do Konstantynowa, powstanie linii tramwajowej do Centrum Zdrowia Matki Polki.