Jak hejt wpływa na dzieci i młode osoby? Jak mu przeciwdziałać? Badania pokazują, że hejterzy to przeważnie zwykli ludzie. Gdyby nie internet, swoje nienawistne poglądy wyrażaliby zapewne jedynie w wąskim gronie osób o podobnych przekonaniach. Jednak internet sprawia, że czują się anonimowi i bezkarni, a ich treści mogą docierać do setek, a nawet tysięcy odbiorców. Wszystko to, w połączeniu z mechanizmami rządzącymi naszym umysłem, sprawia, że niezwykle łatwo jest stać się hejterem.
Gośćmi Agaty Zielińskiej byli:
- Agata Stacewicz – adwokat
- Bożena Będzińska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 81
- Asp. szt. Jarosław Ziemba – profilaktyk z Sekcji Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi
- Aleksandra Pietrowska – mama nastolatki prześladowanej przez rówieśników
- Jagoda Grzejszczak – psychiatra dzieci i młodzieży
Posłuchaj:
W programie podejmujemy tematy ważne dla mieszkańców Łodzi i regionu. Te dotyczące spraw społecznych i obywatelskich, edukacji i jej problemów, kwestii uzależnień, chorób cywilizacyjnych dotykających zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. W studiu pojawiają się eksperci, przedstawiciele fundacji, stowarzyszeń i różnych organizacji. O godz. 12:10 “To jest temat” ma formę rozmów krótszych, ale od godz. 20 do 21 zapraszamy na drugą odsłonę cyklu “To jest temat”, gdzie jest to czas na pogłębione refleksje oraz dyskusję.
op. JK