TME SMS Łódź wysoko przegrywa
Łodzianki w Łęcznej przywitała nieco zimowa aura, ale nieprzeszkadzająca w grze.
TME SMS Łódź chcąc utrzymać fotel lidera Ekstraligi musiała to spotkanie wygrać. I ekipa przyjezdnych dobrze rozpoczęła mecz, bowiem już w 5. minucie, po trafieniu Wiktorii Zieniewicz, objęła prowadzenie.
Jednak jeszcze przed przerwą gospodynie wyszły na prowadzenie. Dwa rzuty karne skutecznie egzekwowała Klaudia Miłek.
Tuż po przerwie łodzianki wyrównały, a na listę strzelczyń, w 47. minucie spotkania, wpisała się Dominika Kopińska.
Później już jednak strzelały tylko łęcznianki. Najpierw do siatki TME SMS-u trafiła Anna Zając, następnie Oliwia Rapacka, a dobiła łodzianki Klaudia Miłek, kompletując tym samym hat-tricka.
Łodzianki, które przed tą kolejką prowadziły w tabeli, spadły na trzecie miejsce. Liderem rozgrywek jest GKS Katowice, do którego piłkarki Marka Chojnackiego tracą trzy punkty. Górnik Łęczna jest drugi i traci do drużyny ze Śląska dwa punkty.