Śmiertelny pożar pod Aleksandrowem Łódzkim
W niedzielę (22 grudnia) po godz. 19 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w miejscowości Łobódź, w gminie Aleksandrów Łódzki, w powiecie zgierskim.
Pożarem było objęte całe wnętrze budynku, tj. parter i poddasze użytkowe. W środku znajdował się 60-letni mężczyzna. Pomimo reanimacji nie udało się go uratować – mówi bryg. Jędrzej Pawlak, rzecznik prasowy KW PSP w Łodzi.
Na miejscu pracowało 9 zastępów straży pożarnej. Prawdopodobną przyczyną pożaru była nieprawidłowa eksploatacja urządzenia grzewczego (farelki) na paliwo gazowe.
Spłonął pustostan w Wieruszowie
W weekend doszło także do pożaru przy ul. Nadrzecznej w Wieruszowie. Płonął pustostan. -Z informacji wynikało, że objęty pożarem jest cały budynek o konstrukcji drewnianej, który znajduje się w części miasta o zwartej zabudowie – mówi mł. bryg. Karol Brylak z KP PSP w Wieruszowie.
fot. OSP Wieruszów
Na miejscu pracowało 5 zastępów straży pożarnej. Przyczyny pożaru wyjaśnia policja. Podobny pożar, przy tej samej ulicy, miał miejsce już w kwietniu br.