Warsztaty w Muzeum Miasta Łodzi o komunikacji w rodzinie
Warsztaty “Nasz dom, nasza rodzina, nasze miasto” są wielopokoleniowe i mają na celu nie tylko przekazanie wiedzy o mieście, ale przede wszystkim przedstawienie metody dobrej komunikacji członków rodziny w każdym wieku. To bardzo ważny temat – mówi prowadząca warsztaty, kierownik działu edukacji Muzeum Miasta Łodzi, Paulina Długosz.
– Jesteśmy przekonani, że rozmawianie o nas samych, komunikowanie się, opowiadanie o naszej pamięci, o emocjach, o relacjach jest niezwykle ważne. Są po to, żeby kształtować dobre relacje w rodzinie, ale też z naszym miastem. Dzięki takim retrospektywnym rozmowom, my możemy być bardziej wyczuleni na pewne wątki, na to, co nas codziennie mija, kiedy na przykład spacerujemy ulicami miasta – mówi Paulina Długosz.
Posłuchaj:
Jak mówią uczestnicy – teraz komunikacja w rodzinie jest szczególnie potrzebna.
– Komunikacja jest ważna w tych czasach, tym bardziej, że my w rodzinie kultywujemy naszych przodków. Jesteśmy piątym pokoleniem, które tutaj przyjechało. Chłopaki już szóstym, które mieszka w Łodzi, na Bałutach, więc jest to dla nas bardzo ważne – mówi łodzianka uczestnicząca w warsztatach
– Lubię różne takie rzeczy robić samodzielnie. W domu też robię różne takie rzeczy – dodaje jedna z młodszych uczestniczek warsztatów.
Posłuchaj:
Bez ograniczeń wiekowych
Warsztaty w Muzeum Miasta Łodzi nie mają ograniczeń wiekowych, a podczas ich trwania uczestnicy mogą obejrzeć zarówno stałe, jak i czasowe ekspozycje w muzeum. Wydarzenie jest biletowane – bilety ulgowe w cenie 1 zł, a normalne – 3 zł. Najmłodsi mieli również możliwość wykonania pamiątkowych prac plastycznych.