Łodzianie wyruszyli w “Rejs ku Marzeniom” na pokładzie 12-metrowego jachtu „Water Lily”. Dwójkę 23-letnich żeglarzy z Łodzi czeka ponad 31 885 mil morskich, które zamierzają pokonać w czasie 550 dni. Podczas podróży odwiedzą 25 krajów położonych na 6 kontynentach. Na poszczególnych etapach można do nich dołączyć w charakterze załoganta. Tuż przed podróżą Daniel Krzyżański mówił, że wszystko jest gotowe do wyprawy.
Skończyliśmy ostatnie rzeczy na jachcie, w tym momencie jesteśmy gotowi do drogi. Dalej będziemy na bieżąco prowadzić jakieś usprawnienia, ale to już bardziej takie, żeby było nam po prostu wygodniej płynąć i żeby ta współpraca między nami przebiegała jak najlepiej.
Według Mikołaja Nowaka samotność nie powinna doskwierać żeglarzom bo kontakt z bliskimi i przyjaciółmi będzie możliwy przez cały czas rejsu:
Zasadniczo wszystkie opcje kontaktu są internetowe. W tych czasach mamy możliwość światłowodowego połączenia niemalże w każdej szerokości geograficznej, co daje nam też po pierwsze możliwość właśnie kontaktu a do tego bardzo dobre zaplecze jeśli chodzi o bezpieczeństwo prognozy pogody i ostrzeżenia nawigacyjne
Mikołaj i Daniel chcą pokazać, że trzeba walczyć o marzenia i konsekwentnie realizować wyzwania. „Rejs Ku Marzeniom” to także promocja żeglarstwa, które łączy sport, odkrywanie świata i naukę. Radio Łódź jest patronem medialnym wydarzenia i od początku projektu kibicuje młodym łodzianom.