Prace na DK74j w Grudnej
Jak mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA, mimo prawidłowego oznakowania i dobrej widoczności, dochodziło tam do wielu poważnych wypadków.
Na tzw. ciągu głównym, czyli na drodze krajowej, na wlotach do skrzyżowania, pojawią się wysepki, które będą z daleka widoczne dla kierowców. Na nich zostaną zamontowane znaki C9, czyli te pokazujące, którą stroną należy wysepkę objeżdżać. Te znaki będą świecące, jednocześnie montaż wysepek spowoduje odgięcie toru jazdy. Kierowca będzie musiał zwolnić. Niestety, nikt nie zwraca uwagi na znaki – dodaje.
Dodatkowe oznakowanie
Prace obejmą też wloty na drodze wojewódzkiej, podporządkowanej. – Będzie odnowiony znak STOP i oznakowanie poziome. Dodatkowo na dojeździe do skrzyżowania pojawią się takie duże – sprowadzone aż z Danii – piktogramy. Wielkie nalepki ze znakiem STOP. Nawet kierowcy, którzy nie patrzą na znaki, powinni je zauważyć – mówi Maciej Zalewski.
fot. GDDKiA
Podobne zmiany zostały wprowadzone w ubiegłym roku na skrzyżowaniu DK74j z drogą powiatową 12 kilometrów dalej – w Dębach Wolskich. Tam często dochodziło do wypadków, w tym śmiertelnych. Według rzecznika łódzkiego oddziału GDDKiA, po przeprowadzonych pracach, to się zmieniło.
Służby drogowe apelują do kierowców o ostrożność w miejscu prowadzonych prac. Mają one potrwać do piątku (10 maja).