Jak nieoficjalnie ustalono mężczyzna miał wbiec na pasy na czerwonym świetle. Poszkodowany został już zabrany do szpitala, a na miejscu pracują służby i występują spore utrudnienia w ruchu. Te największe czekają kierowców jadących w kierunku Zgierza. Aleja Włókniarzy korkuje się jeszcze przed dworcem Kaliskim, przy parku Poniatowskiego, natomiast przy samym skrzyżowaniu z Legionów ruch jest ograniczony do dwóch pasów jezdni.
Mężczyzna został zabrany do jednego z łódzkich szpitali.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń 21-letni pieszy pomimo nadawanego czerwonego światła na sygnalizatorze wszedł na jezdnię Został potrącony przez pojazd marki mercedes, którym kierował 28-latek, który w chwili zdarzenia był trzeźwy – mówi podkom. Adam Dembiński z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.
Utrudnienia występują także komunikacji miejskiej. Tramwaje linii 8 i 16 kursują objazdami, a trasę tramwaju linii 43 skrócono do skrzyżowania Konstantynowskiej z Krańcową.
op. FS