Oskar i Rewolta – nowi funkcjonariusze łódzkiej komendy
Psy służbowe pełnią w policji bardzo ważną rolę: patrolują ulice, biorą udział w interwencjach i zabezpieczaniu imprez masowych, szukają osób zaginionych.
Służba psa w policji zwykle trwa około 9 lat. Przez cały ten czas zwierzę i jego przewodnik tworzą nierozłączny duet. Często zaprzyjaźniają się tak bardzo, że kiedy pies przechodzi na emeryturę, trafia do rąk swojego przewodnika. Aby psy mogły pracować w policyjnych szeregach, muszą posiadać odpowiednie predyspozycje. Jest to skrupulatnie sprawdzane jeszcze przed zakupem czworonoga. Później pies wraz ze swoim przewodnikiem trafia na kurs, po ukończeniu którego otrzymują atest i od tej chwili mogą wspólnie wykonywać zadania służbowe.
Czworonożni pomocnicy
Oskar – to pies przeszkolony do wyszukiwania zapachów narkotyków. Razem ze swoją przewodniczką st. post. Andżeliką Radwańską kurs ukończyli w marcu 2023 roku w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Czytaj także: 19-latek woził kolegę na masce samochodu. Młodzież biła brawo
Rewolta – to pies tropiący, w służbie wykorzystywany do przeszukania terenu, pomieszczeń i pościgu za osobą. Stanowi pomoc w wykonywaniu czynności interwencyjnych, może być używany do tropienia śladów ludzkich, szukania osób zaginionych jak również sprawców przestępstw. Razem ze swoim przewodnikiem st. post. Błażejem Haładyniakiem kurs ukończyli na początku kwietnia 2023 roku w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Czworonożni „funkcjonariusze” Oskar i Rewolta nawiązali bardzo dobry kontakt ze swoimi przewodnikami i z radością wykonują wszystkie polecenia.