ŁKS Łódź przegrał w drugim sparingu w 2023 roku
Zaczynamy @LKS_Lodz ⚪️🔴⚪️ pic.twitter.com/cCt5BQa0S7
— BoonCool (@BoonCool1908) January 18, 2023
Piłkarze Kazimierza Moskala dobrze rozpoczęli spotkanie z drugoligową Pogonią Siedlce. Już w 4. minucie bramkę zdobył Jan Łabędzki, który wykończył akcję Pirulo i Kamila Dankowskiego.
Mimo że przewagę miał ŁKS to jednak do przerwy prowadzili zawodnicy Marka Saganowskiego. Bramki dla Pogoni zdobyli Cezary Bujalski i Damian Nowak z karnego.
⏱ 𝗣𝗿𝘇𝗲𝗿𝘄𝗮.
1️⃣ ŁKS ✦ Pogoń 2️⃣ pic.twitter.com/fYCbPIVGEP
— ŁKS Łódź (@LKS_Lodz) January 18, 2023
W drugiej połowie na boisku zameldowała się nowa jedenastka. Dużo pracy miał Michał Kołba, który bronił dobrze, ale i tak nie uchronił zespołu przed utratą bramki. ŁKS Łódź próbował odpowiedzieć, ale piłka do siatki nie wpadła, bo albo dobrze interweniował bramkarz albo łodzianom brakowało celności. Mecz zakończył się więc wynikiem 1:3.
⏱ 𝗞𝗼𝗻𝗶𝗲𝗰.
1️⃣ ŁKS ✦ Pogoń 3️⃣ pic.twitter.com/qEN54xV7t2
— ŁKS Łódź (@LKS_Lodz) January 18, 2023
Czytaj także: Panczenistka Natalia Jabrzyk ze srebrem zimowej uniwersjady
Mecz z Pogonią Siedlce był ostatnim przed wyjazdem na zgrupowanie do Turcji, gdzie ełkaesiacy udadzą się 21 stycznia. Na miejsc rozegrają trzy sparingi – z austriacką Admirą Wacker Mödling, ukraińską Worsklą Połtawa oraz AFK Csikszereda Miercurea Ciuc z Rumunii.
ŁKS Łódź – Pogoń Siedlce 1:3 (1:2)
Bramki: 1:0 Jan Łabędzki (4.), 1:1 Cezary Bujalski (35.), 1:2 Damian Nowak (44., rzut karny), 1:3 zawodnik testowany (65.).
ŁKS (I połowa): Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Nacho Monsalve, Adam Marciniak, Artjemus Tutyskinas, Bartosz Biel, Mateusz Kowalczyk, Jan Łabędzki, Pirulo, Piotr Janczukowicz, Stipe Jurić.
ŁKS (II połowa): Michał Kołba – Marcel Wszołek, Maciej Dąbrowski, Oskar Koprowski, (zawodnik testowany), Damian Nowacki, Michał Trąbka, Dawid Kort, Nelson Balongo (Grzegorz Glapka), Bartosz Szeliga, (zawodnik testowany).