Kąpielisko Słoneczko w ogniu krytyki
Członkowie niedawno założonego stowarzyszenia „Inicjatywa Piotrkowska 2022” krytykują stan miejskiego kąpieliska „Słoneczko”. Zaznaczają, że wypoczywający tam ludzie, zasługują na miejsce rekreacji z prawdziwego zdarzenia – za przykład podają niedawno oddane do użytku kąpielisko w Ujeździe.
Jacek Sokalski, jeden z członków stowarzyszenia “Inicjatywa Piotrkowska 2022” przypomina, że kąpielisko powstało w 2003 roku i miało być tymczasowym miejscem wypoczynku. Do tej pory nie ma dla niego alternatywy. – Pamiętam huczne otwarcie. Mówiono, że za 2-3 lata powstanie duży kompleks rekreacyjny. Minęło 20 lat i mam wrażenie, że cofnęliśmy się w czasie. Jestem zażenowany – podkreśla Sokalski.
Prowizoryczne warunki
Inny z przedstawicieli stowarzyszenia “Inicjatywa Piotrkowska 2022” – Paweł Ciszewski – zastanawia się natomiast, dlaczego od niespełna tygodnia kąpielisko Słoneczko jest zamknięte i nie ma na nim ratownika. – Interesuje nas efekt. Należy wstawić mieszkańcom porządną zjeżdżalnię, kupić dobry sprzęt i osprzęt, ucywilizować to miejsce – dodaje.
Mimo braku ratowników, ludzie spragnieni wytchnienia od upałów, przychodzą nad wodę, by się wykąpać.
Członkowie „Inicjatywy Piotrkowskiej 2022” mówią również o prowizorycznych warunkach, w jakich wypoczywają ludzie na „Słoneczku”. To m.in. przenośne toalety i przebieralnia oraz brak parkingów.
Na warunki, w jakich wypoczywa się na “Słoneczku”, zwracają uwagę także osoby odwiedzające kąpielisko.
Kąpielisko będzie się rozwijać?
Aby kąpielisko mogło się rozwijać, potrzebne są pieniądze. Leszek Heinzel, dyrektor tamtejszego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przypomina, że właśnie powstaje droga dojazdowa do tego miejsca, która zastąpi starą, zniszczoną, nazywaną „patatajką”.
– Będzie można w sposób bezpieczny odwiedzać to miejsce, a także zaparkować samochód. Być może będzie można podjechać na kąpielisko miejskim autobusem. To miejsce z pewnością zyskało walor skomunikowania. Następnie będzie można myśleć o rozbudowaniu tego miejsca. Mamy zatwierdzone projekty budowlane, pewne plany, ale na razie nie ma zatwierdzonego projektu budżetu. Wszystko to obecnie założenia hipotetyczne – dodaje.
Leszek Heinzel podkreśla również, że kąpielisko Słoneczko musi być obiektem całorocznym.
Komentowane 2
Zgadzam się że potrzebne są środki. Pytanie dlaczego ich nie ma? Jesteśmy jednym z droższych miast a pieniędzy ciągle nie ma. I nie będzie jeśli nie sięgniemy pozadnie do kieszeni UE. Tyle gmin miast potrafi. Często są to znaaaaacznie mniejsze miasteczka. Ale potrafią. Czy to dawno już porą zmienić ludzi zarządzających na fachowców?
A może to nie powinno się nazywać słoneczko, a SIUSIECZO albo_KRZACZKO