Kamień węgielny pod budowę hospicjum w Tomaszowie Mazowieckim
Wmurowano kamień węgielny pod budowę hospicjum w Tomaszowie Mazowieckim. Marcin Witko, prezydent miasta, podkreślał, że to ważna inwestycja. Odwołał się do własnych doświadczeń i nawiązał do cytatu ks. Jana Kaczkowskiego, znajdującego się na tablicy przytwierdzonej do kamienia – „w sprawach zasadniczych – jedność, drugorzędnych – wolność, a nad wszystkim – miłosierdzie”.
Wiem, jak ważne jest odchodzenie w godności i to, żebyśmy byli przy drugiej osobie. Nawiązując do słów, które są wyryte na tablicy, gdyby nie było jedności pomiędzy nami podczas całego procesu tworzenia, tego dzieła, jakim jest budowa hospicjum, to pewno i zabrakłoby miejsca na miłosierdzie. Dziękuję za tę jedność – dodał.
Podczas swojego przemówienia prezydent Tomaszowa Mazowieckiego przypomniał o dużym zaangażowaniu wielu środowisk w powstanie hospicjum. Podkreślił, że to inicjatywa Fundacji „Dwa Skrzydła” i jej prezesa księdza Grzegorza Chirka, psychoonkologa.
Inwestycja za blisko 24 mln zł
Cieszę się, że nigdy z tą ideą nie byłem sam, że Tomaszów, który stał się moim domem już ponad 20 lat temu, jest też miejscem, gdzie poznałem wspaniałych ludzi, którzy powiedzieli, pójdziemy z tobą. Ci, którzy byli wokół, pokazywali coraz większe możliwości – mówił ks. Grzegorz Chirk. – Tak bardzo bym chciał was prosić, abyśmy dalej byli razem. Ludzie się zmieniają. Jedni odchodzą, drudzy przychodzą, ale najważniejsze, abyśmy wszystkim dali jeden komunikat – nie może być między nami żadnych różnic. Największą tajemnicą ludzkiego życia jest fakt, że każdy wobec śmierci i tematu odchodzenia jest równy – dodał.
Budowę hospicjum w Tomaszowie Mazowieckim realizuje Miasto. Pozyskało na ten cel 15 milionów złotych dofinansowania. Przetarg zamknął się kwotą niecałych 24 milionów złotych.
Miasto odliczy jeszcze VAT. Z prowadzonych wcześniej zbiórek, zakupione zostanie wyposażenie hospicjum. Inwestycja powinna być oddana do użytku w pierwszej połowie przyszłego roku.
Komentowane 1
24 mln złotych a umywalni na budowie brak. Żenada