Wydarzenie pod nazwą FOOD FAKTY SUMMIT ma aż sześć głównych ścieżek tematycznych, a w każdej dziedzinie odbywa się kilkanaście sesji.
Główne tematy dotyczą produkcji żywności, jej przechowywania, konserwacji, transportu, utylizacji resztek, oraz takiego prowadzenia upraw, by nie niszczyć gleby i magazynować w niej nadmiar dwutlenku węgla tworzącego efekt cieplarniany.
Jak mówi wiceminister Przemysław Rzodkiewicz, pełniący funkcję Głównego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, bardzo ważne jest to, że na łódzkim seminarium spotykają się specjaliści zazwyczaj odwiedzający odrębne konferencje naukowe.
Rozmowa środowiska naukowego z administracją z przemysłem przetwórczym jest bardzo istotna, ponieważ nowe produkty, które wchodzą na rynek, stawiają nowe wyzwania zarówno dla producentów, ale też dla kontrolujących. Musimy nadążać za innowacjami, wdrażać nowe metody badawcze. Nowe metody analiz i w tym miejscu te innowacje są położone na sole, można im się przyjrzeć i przygotować do tego, w jaki sposób mierzyć się z nowymi wyzwaniami – podkreśla Przemysław Rzodkiewicz.
Wśród poruszanych tematów znajdują się także uprawy hydrponiczne i nanonawożenie.
Posłuchaj także: Szpitalne jedzenie ma być zdrowsze i smaczniejsze. Placówki z łódzkiego przystępują do programu „Dobry posiłek w szpitalu”