Rozpoczęły się obchody Dni Honorowych Dawców Krwi. Z tej okazji w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi zostanie odznaczonych ponad 20 honorowych zasłużonych dawców krwi. Aby otrzymać takie odznaczenie trzeba oddawać krew regularnie przed ponad 2 lata. W województwie Łódzkim coraz więcej ludzi decyduje się oddawać krew.
Od 22 do 26 listopada obchodzimy Dni Honorowego Krwiodawstwa i w związku z tym organizujemy spotkanie z honorowymi dawcami krwi. Są to dawcy, którzy otrzymają odznaczenia “Honorowy dawca krwi zasłużony dla zdrowia narodu”. Aby otrzymać takie odznaczenie, nadane przez ministra zdrowia, trzeba oddać co najmniej 20 l. krwi – mówi Karolina Trojan – Borczyńska.
Oddawanie krwi łączy się z różnymi benefitami między innymi można otrzymać 2 dni wolnego w pracy. Jednakże to nie jedyny powód dla którego krew w 2011 roku zdecydował się oddawać pan Andrzej.
Jest to też dla mnie osobiście ogromna satysfakcja z możliwości pomocy. Każdy powinien też wiedzieć, że są też benefity dla krwiodawcy nie tylko w postaci czekolady czy różnych zniżek, ale pamiętajmy, że nasza krew jest badana. Będąc regularnym krwiodawcą, mamy tak naprawdę podgląd na stan swojego zdrowia – podkreśla pan Andrzej.
Więcej informacji na temat benefitów oraz wymagań dotyczących oddania krwi można znaleźć na stronie krwiodawstwo.pl
oprac. em