Obejrzyj zdjęcia / filmy
Komentarze i wypowiedzi
Widzew Łódź
-2'
Widzew Łódź nie przegrał z Cracovią na jej terenie od 2008 roku. W tym sezonie czerwono-biało-czerwoni już raz grali przy ul. Kałuży i przegrali - z Puszczą Niepołomice (0:1). Po więcej ciekawostek zapraszam do zapowiedzi meczowej, dostępnej na stronie Radio Łódź (zakładka SPORT).
-1'
Dzień dobry! Wczesnym sobotnim popołudniem będziemy emocjonować się spotkaniem w Krakowie, gdzie Cracovia podejmie Widzew Łódź.
1'
Zaczynamy! Przy piłce Widzew, który dziś zagra w czarnych kompletach.
1'
Cracovia w swoich podstawowych biało-czerwonych strojach.
2'
Szota faulowany na własnej połowie.
3'
Rozgrywa Widzew. Do bramki Madejskiego daleko.
4'
Atanasov faulowany blisko koła środkowego.
5'
Próbowali atakować gospodarze, ale pomylił się Atanasov.
6'
Dalekie podanie Klimka w kierunku Rondicia. Szybszy przy piłce Madejski.
6'
Strata krakowian w środku pola.
7'
Wymieniają podanie widzewiacy. Wycofanie piłki do Gikiewicza.
8'
Wrzutka Olafssona w pole karne, zamyka Makuch strzałem głową, ale nad bramką.
9'
Wciąż przy piłce utrzymują się piłkarze \"Pasów\".
10'
Wpadł Kallman w pole karne. Szukał jednego z kolegów, ale dobrze interweniują łódzcy stoperzy. Róg.
Eneo Bitri
Bramka 1:0 10'
Eneo Bitri
Asystent: Davíð Kristján Ólafsson
GOL! Dobra wrzutka Olafssona w pole karne i skutecznie główkuje Bitri.
11'
Trzeba przyznać, że bramka Albańczyka obciąża konto Gikiewicza. Niepewnie wychodził golkiper do tego dośrodkowania.
13'
Po golu dla Cracovii pomocy medycznej potrzebował Żyro. Z obrońcą już wszystko w porządku.
14'
Kakabadze dośrodkowuje po nodze jednego z piłkarzy Widzewa. Łapie piłkę Gikiewicz.
15'
Pada Makuch w polu karnym Widzewa. Sędzia Raczkowski nie dopatrzył się przewinienia.
15'
Prosta strata Alvareza i rusza Cracovia. Odpalił petardę Kallman, ale dobrze ustawiony był Gikiewicz.
16'
Po kwadransie meczu można stwierdzić, że Widzew do Krakowa jeszcze nie dojechał. Cracovia w kolejnym ataku.
16'
Makuch wpadł w pole karne, szukał podaniem Kallmana, ale dobrze wrócił się Hanousek. Jeszcze Ciganiks był faulowany we własnej \"szesnastce\" przez Fina grającego w barwach Cracovii.
17'
Widzew wymienia podania na własnej połowie.
18'
Prosty błąd Kallmana.
19'
Za mocno zagrana piłka w stronę Rondicia. Spokojnie interweniuje Madejski.
20'
Atak pozycyjny Widzewa.
20'
Nunes faulowany przez Atanasova. Będzie okazja, by wrzucić piłkę w pole karne Cracovii.
21'
Wrzutka Nunesa, interwencja Sokołowskiego. Będzie jeszcze korner.
21' 1:1 Bramka
M. Żyro
Asystent: Fábio Nunes
GOOOOOOL! Wrzutka Nunesa, błąd Madejskiego i piłkę do pustej bramki pakuje głową Żyro.
M. Żyro
22'
Centrostrzał na bramkę Gikiewicza. Interweniuje bramkarz, będzie róg.
23'
Bez zagrożenia pod bramką łodzian.
24'
Dwa stałe fragmenty gry. Dwa błędy bramkarzy i dwa gole. Przy ul. J. Kałuży na razie 1:1, ale wydaje się, że to nie koniec strzelania.
25'
Przy piłce miejscowi.
26'
Zatańczył Atanasov przed polem karnym Widzewa. Wypatrzył na lewej flance Olafssona. Ten szukał podaniem kolegów, ale połapał się we wszystkim Gikiewicz.
27'
Korner dla łodzian.
28'
Dłuższa akcja zakończona strzałem Nunesa z powietrza sprzed pola karnego. Decyzja Portugalczyka dobra, wykonanie gorsze.
29'
Błąd Żyry przed własnym polem karnym. Piłka trafia do Maigaarda i nieznacznie mija słupek łódzkiej bramki.
A. Skovgaard
Żółta kartka 29'
Za faul na Nunesie.
30'
Dośrodkowanie Klimka, bez problemu interweniuje Madejski.
31'
Sokołowski w pole karne Widzewa. Dobra interwencja Żyry.
32'
Błąd Zielińskiego. Piłkę przejął Kallman, zdecydował się na strzał, ale na posterunku czujny Gikiewicz.
32'
Przenosimy się pod drugą bramkę. Róg.
33'
Krótko rozegrał Alvarez z Pawłowskim. Kapitan podaje do Klimka, a ten zdecydował się na strzał z dystansu. Wysoko nad bramką.
34'
Jeszcze jedna próba Klimka. Tym razem z pola karnego. Znów wysoko nad poprzeczką.
35'
Pawłowski faulowany przez Atanasova. Do bramki około 35. metrów. Będzie dobra okazja do bezpośredniego strzału dla kapitana łodzian.
36'
Mocny strzał Pawłowskiego. Piłka odbiła się od muru. Będzie korner.
36'
Czwarty róg dla Widzewa nie przyniósł korzyści dla gości.
38'
Nunes szukał podaniem Rondicia. Bośniak sygnalizuje sędziemu, że był faulowany. Arbiter jest innego zdania.
39'
Faulowany Klimek przez Kakabadze. Blisko linii bocznej boiska, na połowie gospodarzy.
40'
Fatalne dośrodkowanie Alvareza.
40'
Prosta strata miejscowych.
41'
W odpowiedzi niedokładne zagranie Zielińskiego. Piłka wciąż dla Widzewa, bo Kallman faulował Żyrę. Cierpi obrońca Widzewa.
41'
Interwencja medyków nie była potrzebna. Żyro może kontynuować grę.
42'
Niedokładne podanie Klimka do Ciganiksa w polu karnym Cracvovii.
43'
Widzew w ataku pozycyjnym.
43'
Kakabadze na róg.
44'
Nieudana wrzutka Alvareza. Wybija kapitan \"Pasów\".
44'
Od bramki Madejski.
45'
Kolejne niedokładne zagranie widzewiaków. Żyro za mocno do Pawłowskiego.
45'
Arbiter dorzuca minutę.
45' +1'
Faulowany Nunes przez Sokołowskiego.
45' +1'
PRZERWA! Po pierwszych trzech kwadransach w Krakowie remis 1:1. Czekamy na kolejne emocje w II połowie.
46'
Druga połowa rozpoczęta przez Cracovię. Oba zespoły bez zmian.
46'
Od bramki Gikiewicz.
47'
Rondić faulowany przez Atanasova blisko koła środkowego.
48'
Wymieniają podania łodzianie.
48'
Zablokowany strzał Nunesa, Ciganiksa także. Przy piłce utrzymuje się Widzew.
49'
Dobre zagranie Klimka do Alvareza, ale Hiszpan nie opanował piłki.
50'
Z ataków Widzewa niewiele wyniknęło. Przy piłce miejscowi.
50'
Róg dla zespołu trenera Zielińskiego.
51'
Wrzutka Olafssona, wybija Ciganiks.
51'
Nunes faulowany przez Kakabadze blisko ławek trenerskich.
52'
Zbyt głębokie dośrodkowanie Ciganiksa. Spokojnie interweniuje Madejski.
53'
Niedokładne podanie Pawłowskiego. Miało być do Alvareza, trafiło pod nogi rywala.
54'
54'
Kallman ograł Ciganiksa, ale Łotysz naprawił błąd. Wybił na róg.
55'
I jeszcze jeden korner.
55'
Za mocno kopnął piłkę Atanasov. Żaden z jego kolegów nie mógł do niej dojść.
56'
Niezła piłka do Makucha, ale dobra asekuracja ze strony Szoty.
57'
Przy piłce wciąż gospodarze.
58'
Dłużej przy piłce utrzymuje się Widzew.
59'
Niezła piłka na Makucha, daleko wyszedł Gikiewicz i skutecznie interweniował. Piłkę przejął Olafsson i próbował wpakować piłkę do pustej bramki Widzewa. Nie trafił.
Schodzi:Mikkel Maigaard
61'
Kiepskie podanie Nunesa do Rondicia.
62'
Sprytnie Rakoczy chciał zagrać do Kallmana w pole karne łodzian. Nieznacznie się pomylił.
63'
W odpowiedzi wrzutka Żyry w pole karne. Rondić uprzedzony przez Madejskiego.
63'
I jedziemy w drugą stronę. Piłka w pole karne do Kallmana. Fin ograł Zielińskiego, zagrał do Rakoczego, a ten w dogodnej sytuacji nie trafił w bramkę.
64'
Na spalonym jeden z krakowian.
65'
Przeciągnięte dośrodkowanie Nunesa w pole karne Cracovii.
66'
Dobry powrót Alvareza pod własne pole karne. Jeszcze Nunes faulowany przez Oshimę.
67'
Klimek nie zdecydował się na strzał z pola karnego i stracił piłkę na rzecz rywali. Na szczęście dla młodzieżowca z krakowskiej kontry nic nie wyszło.
68'
Ghita fauluje Klimka blisko środka boiska.
68'
Rondić na spalonym.
69'
Olafsson w pole karne do Rakoczego. Szybszy jednak Gikiewicz.
69'
Wrzutka Kakabadze, z problemami Gikiewicz, wybijają obrońcy. Warto dodać, że po wejściu na boisko opaskę kapitańską w szeregach gospodarzy przejął Rakoczy.
70'
Widzew buduje atak z wykorzystaniem własnego bramkarza.
71'
Problemy zdrowotne Kallmana. Fin usiadł na murawie.
71' Zmiany
Schodzi:B. Källman
73'
Za mocne zagranie do Oshimy. Japończyk nie zdołał przejąć piłki.
74'
Mocne zagranie Ciganiksa na Rondicia, ale Bośniak źle przyjął piłkę.
75'
Problem z decyzyjnością Pawłowskiego i strata.
76'
Jaroszyński w polu karnym, ale zagrywa wprost w Zielińskiego.
76'
Z drugiej strony pola karnego zagrywa Kakabadze, ale trafia w Ciganiksa.
77'
Atanasov pokazuje, że potrzebuje zmiany.
K. Knap
Zmiany 77'
Wchodzi:K. Knap
Schodzi:J. Atanasov
Jest ostatnia zmiana w zespole gospodarzy.
78'
Knap za mocno do Rakoczego.
79'
Dośrodkowanie Jaroszyńskiego, do główki dochodzi Knap, ale pomylił się. Piłka przeleciała nad bramką.
79'
Ręką pomagał sobie Nunes. Piłka dla miejscowych.
80'
Nieporozumienie Rakoczego i Makucha.
80' Zmiany
Wchodzi:S. Kerk
Schodzi:I. Rondić
S. Kerk
80' Zmiany
Wchodzi:M. Miloš
Schodzi:Fábio Nunes
M. Miloš
81'
Strzał Rózgi po nodze Ciganiksa. Interweniuje Gikiewicz.
82'
Za głębokie dośrodkowanie Rózgi.
83'
Ciganiks wycofuje piłkę do Gikiewicza. Trochę spokoju w łódzkiej defensywie.
84'
Rakoczy faulowany przez Alvareza na połowie Cracovii.
85'
Zablokowane dośrodkowanie Milosa. Chorwat jeszcze faulowany przez Jaroszyńskiego. Piłka na wysokości pola karnego miejscowych. Okazja do dośrodkowania.
85' 1:2 Bramka
GOOOOOOL! Kerk z wolnego, podbija Knap, dostaje ją Żyro, zagrywa w stronę bramki, piętą zagrywa Hanousek, interweniuje Madejski, ale odbija piłkę pod nogi Pawłowskiego, który się nie myli.
87'
Przy piłce Widzew.
88'
Ciganiks faulowany na własnej połowie. Przewinił Kakabadze.
89'
Prosta strata łodzian.
89'
Jeszcze próbują \"Pasy\".
M. Rakoczy
Bramka 2:2 90'
M. Rakoczy
GOL! Ależ kapitalne trafienie Rakoczego. Niemal zerwał pajęczynę w bramce Widzewa. Gikiewicz miał piłkę na rękach, ale nie miał szans na dobrą interwencję.
90'
Arbiter dorzucił 4 minuty.
90' Zmiany
Wchodzi:
Schodzi:
Kolejne dwie zmiany w Widzewie. Weszli Kun i Silva. Zeszli Alvarez i Ciganiks.
90' +3'
90' +3'
Problemy zdrowotne Hanouska.
90' +4'
Musi na moment opuścić boisko czeski pomocnik Widzewa.
90' +5'
Cracovia rusza do przodu.
90' +5'
Dobra interwencja Kerka we własnym polu karnym.
90' +6'
Korner dla miejscowych.
90' +6'
I kolejny.
90' +6'
KONIEC! Piąty remis Widzewa w tym sezonie stał się faktem. Dla Cracovii to już 13 kompromis. Mimo wszystko, to gospodarze powinni bardziej cieszyć się z tego wyniku. Dziękuję za uwagę. Spokojnej soboty!