Łącznik z innymi inwestycjami
Oddana do użytku przestrzeń w Centrum Zdrowia Matki Polki, to nieco ponad 500 metrów kwadratowych. Poczekalnia pełni jednak ważną funkcję w całej koncepcji szpitala.
– Ta nieduża powierzchnia to jest bardzo istotnym łącznikiem wszystkich inwestycji, które w dalszym ciągu planujemy. Mamy nadzieję, że blok porodowy w najbliższych latach będzie połączony z wyremontowaną izbą przyjęć, z powiększoną kliniką neonatologii, która z kolei będzie się łączyła z nowymi powierzchniami sal pooperacyjnych przy bloku porodowym – dodaje Grzegorz Lewczuk, dyrektor do spraw administracji i rozwoju Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.
Zmniejszenie stresu
Poczekalnia jest miejscem dla rodzących i ich partnerów, które zapewni pewną intymność i komfort oczekiwania na powitanie na świecie dziecka.
– Poród to jest duży stres dla rodzącej i dla jej partnera. Dlatego celem było może nie zniesienie tego stresu, bo on do końca będzie dopóki się dziecko nie urodzi, ale na pewno rozładowanie i stworzenie domowej atmosfery – mówi prof. Przemysław Oszukowski, kierownik bloku porodowego w Centrum Zdrowia Matki Polki.
Remont z oszczędności
Poczekalnia i śluzy dla pacjentek i ich partnerów kosztowały ponad 3 miliony złotych. Pieniądze udało się wygospodarować podczas remontu bloku porodowego w instytucie.