„Brzydkie kaczątko” w Teatrze Pinokio
Według Bartosza Kurowskiego, reżysera spektaklu, „Brzydkie kaczątko” Hansa Christiana Andersena daje odpowiedzi na pytania o różnorodność wszystkich ludzi. – W jaki sposób zrobić spektakl otwarty na różnorodne potrzeby? Właśnie stą wziął się pomysł, by zaprezentować baśń Hansa Christiana Andersena. Zarówno grupa wiekowa 4 plus, jak i jej treść mogą wiele powiedzieć o tej tematyce – mówi.
Zobacz galerię [10 zdjęć]
1. fot. Agata Zielińska
2. fot. Agata Zielińska
3. fot. Agata Zielińska
4. fot. Agata Zielińska
5. fot. Agata Zielińska
6. fot. Agata Zielińska
7. fot. Agata Zielińska
8. fot. Agata Zielińska
9. fot. Agata Zielińska
10.
Spektakl bez ograniczeń
W tytułowe „Brzydkie kaczątko” wciela się Anna Dzieduszycka – aktorka znana z filmów „Sukienka” i „Ułaskawienie”. Dla niej baśń duńskiego autora to opowieść o dorastaniu. – Każde dziecko szuka swojej drogi, przeznaczenia. Poznaje świat. Takim dzieckiem jest właśnie „Brzydkie kaczątko”. Później sam decyduje o sobie, co mu się podoba, co nie. To niesamowity bohater, którego mogę grać – dodaje.
W spektaklu Teatru Pinokio w Łodzi obok zawodowych aktorów występują także: Łukasz Derendarz, Joanna Puchała i Wiktoria Cymer. To kolejny krok w stronę teatru w pełni otwartego na różnorodność. Dzięki wprowadzeniu audiodeskrypcji, tłumaczeniu na Polski Język Migowy i systemowi pętli indukcyjnej, widzowie o różnych potrzebach będą mogli cieszyć się przedstawieniem bez ograniczeń.