Celem projektu jest rozwijanie twórczego potencjału, umiejętności społecznych oraz podkreślenie znaczenia emocji i dobrostanu psychicznego. Projekt, inspirowany łamigłówką, uczy myślenia poza schematami.
Czeka nas duża dawka eksperymentowania podczas gier i zadań słownych, plastycznych czy muzycznych. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych z Łodzi z regionu. Punktem wyjścia dla klas 1-4 jest film rysunkowy z serii “Zaczarowany ołówek”, a dla klas 5-8 piękna animacja “Kinematograf” Tomasza Bagińskiego – mówi koordynatorka projektu, Magda Pelska.
Projekt powstał we współpracy z łódzką fundacją Fundacją Słonie na Balkonie. Chodzi w nim o to, żeby dać nauczycielom narzędzia do pracy z dziećmi i młodzieżą.
Wszelkie zajęcia psychoedukacyjne, w tym te związane z emocjami, z inteligencją emocjonalną, są bardzo istotne i warto je wprowadzać już od tych najmłodszych lat, warto je robić w szkołach, ale również poza szkołami, czyli na przykład w Muzeum Kinematografii – mówi psycholog Asia Leśniewska.
Warsztaty są bezpłatne. Zajęcia prowadzone są w dwóch przedziałach wiekowych: dla klas I-IV oraz V-VIII. W projekcie może wziąć udział 20 szkół z Łodzi i regionu.
Szczegóły dotyczące zapisów na stronie internetowej muzeumkinematografii.pl w zakładce projekty edukacyjne.